ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГГ.Зубко:«Тариф та тепло зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз»

Г.Зубко:«Тариф та тепло зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз»

Тариф на тепло у багатоквартирних будинках зменшиться, оскільки з тарифу буде виключена інвестиційна складова на встановлення лічильників та плата за їх подальше обслуговування.
Тариф на тепло у багатоквартирних будинках зменшиться, оскільки з тарифу буде виключена інвестиційна складова на встановлення лічильників та плата за їх подальше обслуговування. У платіжках буде по пунктах розписано, за що платить споживач, це розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи введення в дію Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
 
За словами міністра, на початку опалювального сезону в Уряді не очікують проблем із формуванням платіжок. «До затвердження методики розподілу, нарахування буде здійснюватися за старими правилами. У той же час співвласники можуть обрати порядок розподілу відповідно до положень Закону. До лютого 2018 року має відбутися перехід до розподілу за новими правилами», - зазначив Геннадій Зубко.
 
Зубко запевнив, що будинкові вузли комерційного обліку буде встановлювати постачальник: «За Законом постачальник має на це один рік. Проте споживач або органи місцевого самоврядування можуть встановити лічильники самостійно, а лічильник у квартиру – споживач. За Законом останній має на це три роки».
 
Головна зміна, визначена Законом, полягає в тому, що платежі будуть не в тарифі, а окремою сумою в платіжці. «Отже, тариф зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз, а далі сплачувати лише за його обслуговування чи заміну. Тепер споживачам, які встановили собі лічильник, продовжують виписувати платіжки за тарифом, до якого і надалі включаються кошти на встановлення лічильника», - зауважив урядовець.
 
«Отже, згідно з Законом встановлення, оснащення оплачує споживач або органи місцевого самоврядування. Обслуговування та заміну лічильника оплачує споживач. Також ці суми будуть розстрочені на 5 років. Тому сплата за місяць на квартиру складатиме 6-12 гривень, тобто не більше 1% суми рахунку», - підкреслив Геннадій Зубко.

 За його словами, Закон зобов’язує постачальні компанії встановити лічильники споживачам, а після встановлення – взяти на абонентський облік. Також постачальні компанії повинні будуть взяти на облік лічильники, придбані та встановлені мешканцями. На його думку, міські голови можуть виділити кошти з міського бюджету на встановлення як будинкових, так і квартирних лічильників, адже більшість теплопостачальних підприємств є комунальними. 

 
Коментарі (1)
Коля
22 Вересня 2017 p. 21:27
Г.Зубко:«Тариф та тепло зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз». ----------Іншими словами, щоб платити менше, треба буде заплатити... ------------Я думаю, що з киян здеруть додаткову плату за те , що збільшать тарифи.