ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЯк до осені зміняться тарифи

Як до осені зміняться тарифи

Остаточне рішення по схемі розрахунку суми в платіжках повинні прийняти профільні міністерства.

Жителям України вже через кілька місяців прийдуть перші платіжки за опалення.

Тариф на тепло практично не зміниться, однак відповідно до Закону «Про комерційний облік комунальних послуг» платити доведеться за новими правилами. Крім того, ще в травні уряд змінив програму субсидій, передає Ukr.Media.

Кілька тижнів тому президент Петро Порошенко підписав Закон «Про комерційний облік комунальних послуг». Постачальники тепла тепер повинні в усіх багатоповерхівках встановити теплолічильники. Заплатять за це самі мешканці - вартість приладів включена в тариф. При цьому, якщо є квартирний лічильник, платіжка буде формуватися за принципом: показання власного лічильника + частина вартості опалення загальної площі (під'їзду). До слова, у багатьох містах такі лічильники вже поставили в більшості багатоповерхівок.

Остаточне рішення, за якою методикою будуть розраховувати суми в платіжках, повинні прийняти профільні міністерства.

«У статті 10 Закону йдеться про те, що розподіл обсягів комунальних послуг між мешканцями будинку з індивідуальними вузлами розподіленого обліку (квартирними лічильниками) призначатиметься за методикою, визначеною центральним органом влади в сфері ЖКГ», - зазначає директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Як зазначає експерт в області енергоефективності Андрій Желєзний, найчастіше установка лічильника дозволяє платити на 20-25% менше. Без лічильників українці платять за нормативами, які бувають вище реального споживання. Правда, може бути і зворотна ситуація. Якщо в будинку вибиті вікна і неутеплени стіни, після установки лічильника суми в платіжках можуть вирости. У будь-якому випадку, упевнений експерт, установка лічильника - вірне рішення і перший крок на шляху до економії.

До слова, в меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання до кінця літа впровадити абонентську плату на опалення.

«Ми будемо застосовувати тарифи на доставку газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці», - йдеться в меморандумі з МВФ.

Введення тарифу «на доставку опалення» фактично означає, що тариф поділять на дві складових: безпосередню вартість тепла і абонплату на утримання інфраструктури. Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату - круглий рік.

 

Член Національної комісії, яка здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Руслан Машляковський пояснив: «Установка двоставкових тарифів на центральне опалення може бути виключно ініціативою компанії-постачальника тепла». Як пояснили в департаменті теплопостачання НКРЕКУ, компанія-постачальник повинна узгодити рішення про введення абонплати з місцевою владою, провести обговорення і тільки після цього направити свої розрахунки в комісію. У НКРЕКУ розрахунки перевірять і приймуть рішення, стверджувати тариф чи ні ».

 

Якщо нововведення все ж таки приймуть, українцям доведеться цілий рік платити абонплату за тепло (від 20 до 100 грн в залежності від постачальника), а в опалювальний сезон платити ще й за використані Гкал.

У травні нормативи споживання тепла скоротили. Для газового опалення - з 5,5 до 5 кубів на квадратний метр, а для центрального - з 0,0548 до 0,0431 Гкал на квадратний метр опалювальної площі. А враховуючи, що субсидія покриває соціальну норму, пропорційно скоротиться і знижка на опалення. Наприклад, якщо минулої зими на опалення будинку площею 70 квадратів субсидія покривала 385 кубів газу, після скорочення нормативів на цей же будинок дадуть всього 350 кубів. Якщо споживати по «старому нормативу», за зайві 35 кубів доведеться платити без субсидії. За діючого тарифу на блакитне паливо такий обсяг обійдеться в 238 гривень.

 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
14 Серпня 2017 p. 22:05
Не тарифи і ціни зростають, а знецінюються українські гроші, - лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.-------------------------- ------------------------------Знецінення національних грошей , тобто інфляція -- це не що інше як масовий тихий грабунок людей владою. Уявіть, що за певну кількість гривень ви могли купити певну кількість товарів і послуг; ви не витратили ці гроші з метою економії, але через деякий час з"ясувалося, що тепер за цю кількість гривень ви зможете купити лише частину від того, що могли купити раніше. Фактично це означає, що вас просто обікрадено, причому без ніякої вашої вини. А хто ж крадій? Мабуть той, хто у цей час додатково надрукував тих грошей-папірців.
Коля Пухов
14 Серпня 2017 p. 22:11
Тенденцію постійного знецінення українських національних грошей було закладено ще напочатку 1992 року. В 1992 році замість радянського рубля був запроваджений український купонокарбованець, який спочатку номінально прирівняли до рубля; і з 1992 року по 1996 рік цей купонокарбованець знецінився у сотні тисяч разів! У 1996 році купонокарбованець обміняли на гривню по курсу: сто тисяч купонокарбованців за одну гривню, і з 1996-го року по 2014-й рік гривня знецінилась приблизно у 20 разів. А починаючи з 2014 року швидкість знецінення гривні значно зросла і зараз вже наздоганяє швидкість знецінення купонокарбованця . Отже, від початку незалежності українські національні гроші знецінились у мільйони разів!