Видалення судинних зірочок – які є варіанти?
З віком на шкірі можна помітити невеликі сіточки капілярів, які проступають під шкірою. Найчастіше вони зустрічаються у жінок, особливо після пологів або що страждають гіпертонічною хворобою. Ці судинні зірочки також називають телеангіоектазіями, і викликані вони надмірним розширенням судин капілярної сітки.
Уражені капіляри втрачають свій тонус, через що можуть розширюватися при високому тиск в мікроциркуляторному руслі. Візуально такі судини проступають через шкіру, особливо тонку шкіру обличчя, і створюють хворобливий вид, доставляючи незручності своєму володареві.
Чому можуть виникати судинні зірочки?
Серед причин телеангіоектазії є як хронічні захворювання, так і чинники середовища. В першу чергу лікарі рекомендують зайнятися лікуванням хвороби, яка призвела до розширення судин, і приступити до розв'язання проблеми куперозу тільки у разі, якщо терапія основного захворювання не усунула цей неприємний симптом.
Головні причини появи судинних зірочок бувають такі:
- хронічні судинні захворювання – флебіти, варикозне розширення вен, купероз і інші;
- тривала гормональна терапія або тривалий прийом НПЗП;
- генетичний чинник;
- паління, регулярне споживання алкоголю або хронічний стрес.
Щоб вибрати правильну тактику лікування судинних зірочок, необхідно визначити причину їх появи. Зазвичай лікарі можуть це зробити після ретельного збору анамнезу і проведення декількох лабораторних тестів за потреби.
Методи видалення телеангіоектазій
Для видалення судинних зірочок вдаються до декількох методів. Один з них — нормалізація капілярного кровотоку за допомогою кріотерапії. Також розширені судини можна видалити за допомогою фототерапії.
Консервативна терапія мазями й гелями часто не показує достатнього і тривалого ефекту, щоб вважатися гідним способом розв'язання цієї проблеми.
Видалення судинних зірочок проводиться переважно хірургічним методом. Це ефективний спосіб позбавитися від куперозу з тривалим ефектом.
Хірургічно від куперозу позбавляються за допомогою коагулятора. Цей інструмент термічно “склеює” судини, перешкоджаючи подальшому поширенню судинної сітки й знижуючи тиск у вже розтягнутих капілярах. Це також дозволяє поліпшить циркуляцію крові у венозному руслі, щоб запобігти подальшим проявам захворювання.
Хірургічне видалення телеангіоектазій проходить безболісно, без контакту зі шкірою. Розріз судин і їх коагуляція відбувається внаслідок радіохвильової дії коагулятора на тканини.
Показання до цієї процедури: розширення венозної та капілярної сітки, гемангіоми, видимі судинні плями.
Список протипоказань до процедури хірургічного видалення судинних зірочок не відрізняється від інших схожих втручань:
- вагітність і лактація;
- цукровий діабет;
- гіпертонічна хвороба;
- гормонотерапія;
- запальні прояви в зоні дії.
Після цієї процедури не потрібна госпіталізація, тому пацієнти відразу можуть повернутися до звичного життя. Проте, перші два тижні після втручання варто уникати ультрафіолетового випромінювання, масажу і впливу високих температур на зону проведення процедури. Не рекомендується відвідувати лазні, сауни й солярій під час відновного періоду.
У іншому хірургічне видалення судинних зірочок не має серйозних обмежень і є ефективним способом боротьби з проявами куперозу та інших захворювань, для яких характерне розширення судинної сітки.