ГоловнаСпецпроектиЯк знизити комунальні платежі у 2022 році

Як знизити комунальні платежі у 2022 році

Рахунки за газ, світло та іншу комуналку особливо створюють дірку у сімейному бюджеті. У 2022 році варто зробити все, щоб на них економити. Розказуємо, як знизити рахунки за комунальні платежі.

У 2022 році економія - не пустий звук. Однією з найбільших “дірок” у кишені українців залишаються комунальні платежі. В залежності від сезону та віку будинку, вони можуть доходити ледве не до розміру мінімальної заробітної плати.

Є два способи, як зменшити навантаження “комуналки” на сімейний бюджет. Перший - заробляти більше. Наприклад, завдяки грі в PM casino. Другий - економія. Про нього ми і розкажемо.

Економія тут і зараз

Перш за все, зверніть увагу на швидкі способи економії. Вони позитивно вплинуть на “платіжки” вже в наступному місяці.

  1. Перевірте, чи не протікає десь вода. Щоб позбутися проблеми, часто достатньо просто змінити прокладку чи щось закрутити. Якщо у вас є ці проблеми - варто вже сьогодні витратитися на ремонт. Навіть постійно капаючий кран може суттєво збільшувати виплати.

  2. Змініть лампочки на енергозберігаючі. Їм потрібно значно менше електроенергії, щоб сяяти з такою ж силою, що і звичайним. Тому рахунки за світло будуть нижчими.  А строк життя такою лампочки - набагато довше. 

  3. Вимикайте світло та електроприбори з розеток. Ці поради ми чули ще з дитинства. Але вони дійсно актуальні. Чим менше електроенергії ви вживаєте - тим меншими будуть рахунки. Особливо образливо, якщо гроші нараховуються за забуту лампочку чи телевізор, який ніхто не дивиться.

  4. Зменште кількість лампочок. Дуже часто, все світло у кімнаті включається одним чи двома вимикачами. Це може бути люстра на кілька лампочок, декоративна підсвітка і т.д. Якщо викрутити та відключити все надмірне освітлення - споживання електроенергії може суттєво знизитися.

  5. Слідкуйте за використанням води. Це не лише економно, але ще й допомагає екології. Так варто відключати воду в душі, доки ви намилюєтеся. А тарілки можна мити, набравши воду до миски.

Що зробити, щоб економити в перспективі

Навіть мала економія може суттєво знизити рахунки. Що і говорити про “стратегічне” зниження витрат. 

  • Поговоріть з власником про зменшення орендної плати, якщо ви орендуєте квартиру. Ситуація на ринку оренди сильно змінилася. Звичайно, якщо ви орендуєте житло у Львові чи Івано-Франківську - ціна буде високою. Проте ціни на оренду в Києві, Дніпрі, Вінниці та інших містах центральної України сильно впали.  Так само як і попит на квартири. Тому власникові вигідніше зменшити суму, ніж шукати нового орендаря.

  • Утепліть квартиру. Наступний опалювальний сезон може стати важким для українців. Тому краще подумати про нього вже зараз. Старі дерев'яні вікна давно пора замінити на сучасні, які не пропускають протягів. В перспективі, також окупиться утеплення стін.

  • Використовуйте енергозберігаючі прилади. Інформацію про живлення можна прочитати до покупки того чи іншого приладу. Обирайте пральну машинку чи холодильник не лише за функціями, але і за енергоспоживанням. Чим воно менше - тим краще для гаманця.

  • Переоцініть свою зону комфорту. Найбільше електроенергії споживають кондиціонери та обігрівачі. Цього року варто задуматися, що дешевше: натягнути светр чи платити за електроенергію. 

 
Коментарі (0)