ГоловнаВибір редакціїЕлектроенергетикаЕлектроенергія на старті стрибка тарифів

Електроенергія на старті стрибка тарифів

Відмова від поступового підвищення тарифів на електроенергію для населення призведе до їх стрімкого зростання в майбутньому.

Керівництву України необхідно прийняти рішення про поступове підвищення тарифів на електроенергію, інакше в майбутньому країну чекає різкий стрибок її вартості, вважає голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олена Миколайчук.

«Що стосується тарифу («Енергоатому»- ред). Ми всі знаємо, що на сьогоднішній день, маємо невисокий тариф для населення завдяки низьким тарифам для атомної енергетики. Якщо буде знижуватися частка атомної генерації - «на автоматі» буде збільшуватися і тариф для споживачів. І, колись, це буде обвально. Краще це зробити поступово», - сказала вона.

Олена Миколайчук уточнила, що частка атомної генерації в енергобалансі країни впаде, якщо не вдасться вчасно продовжити терміни експлуатації блоків АЕС. У свою чергу, для продовження необхідно виконувати Комплексну програму підвищення безпеки (КППБ).

«Мова йде не тільки про ті заходи, які були визначені після стрес-тестів (проведених після аварії на японській АЕС «Фукусіма» в 2011 році - ред), але і про ті заходи, які були визначені ще у 1988 році - 25 років минуло!... Або ми це робимо, або блоки у нас стають умовно працездатними», - сказала вона.

Читайте також: Енергоринку «світить» реформа

За даними «Енергоатому», для виконання заходів КППБ необхідно вишукати 16,7 млрд грн (без ПДВ). У тому числі, в тарифі компанії на 2013 рік необхідно передбачити близько 3 млрд грн, проте в реальності НКРЕ заклала близько 600 млн грн.

У свою чергу начальник управління генеруючих підприємств НКРЕ Василь Волошенюк погодився, що достатніх коштів для виконання КППБ у «Енергоатому» немає. Але, по-перше, витрати на програму повинні бути чітко регламентовані постановами уряду, по-друге - рішення про підвищення тарифу «Енергоатому» має бути погоджено вищим керівництвом країни через його значущості для економіки в цілому.

«Якщо включити ще 2,2 млрд, які просить «Енергоатом», тариф компанії підвищиться на 3 коп. А це веде до підвищення загальної ціни електроенергії на 20%. Відповідно - тріщать по швах всі макропоказники... Питання має вирішуватись на вищому рівні», - резюмував він.

Нагадаємо, «Енергоатом» є оператором всіх діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції, оснащені водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,8 ГВт.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

 
Коментарі (0)