ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаЕнергетична митниця може зникнути

Енергетична митниця може зникнути

Про це йдеться в матеріалі директора консалтингового агентства "А-95" Сергія Куюна на "Бізнес Цензор"

Зокрема, зазначається, що через дії "енергетічкі" у вересні чимало трейдерів не можуть оформити імпорт нафтопродуктів в Україну. В кінцевому підсумку це призведе до зростання роздрібних цін на паливо. Провідну роль в кризі на ринку нафтопродуктів автор відводить Енергетичної митниці на чолі з Ігорем Піковським.

Про плани нового керівника Державної митної служби Максима Нефьодова про можливу ліквідацію органу йдеться і в інших ЗМІ. "24 канал" в матеріалі "Старі обличчя нової митниці" нагадав, що ім'я Ігоря Піковського стало відомо в лютому 2018 року, коли голова Енергетичної митниці Державної фіскальної служби намагався оштрафувати НАК "Нафтогаз України" за ухилення від сплати податків. Митниця звинуватила особисто главу Андрія Коболєва в тому, що він не забезпечив подання додаткової митної декларації з повним пакетом супутніх документів при оформленні імпорту газу з Росії в 2015 році, що призвело до несплати ПДВ на суму 2,3 млрд грн.

Голова Енергетичної митниці повідомив, що розмір штрафу становить 8,3 млрд грн, оскільки за ст. 485 Митного кодексу, він стягується в розмірі 300% від несплаченої суми.

Однак Подільський районний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення Енергетичної митниці оштрафувати голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Суд не знайшов правопорушень в діях Нафтогазу як компанії і Коболєва як посадової особи і закрив розпочате енергомитниця справу про порушення митних правил, в рамках якого був виписаний штраф. А ЗМІ охрестили Ігоря Піковського людиною, який відверто підігравала інтересам Москви.

Тим часом "Нафтогаз України" імпортував першу партію нафтопродуктів з Білорусі.

Відзначається, що сировина закуплено для продажу на українському ринку. До кінця місяця компанія планує імпортувати 30 тис тонн дизельного палива виробництва Мозирського нафтопереробного заводу.

 

 
Коментарі (0)