ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняЄС готовий припинити транзит російського газу українською газотранспортною системою

ЄС готовий припинити транзит російського газу українською газотранспортною системою

Європейський комісар із питань енергетики Кадрі Сімсон заявляє, що Європейський союз готовий повністю припинити транзит російського газу українською газотранспортною системою після завершення чинного контракту
Європейський комісар із питань енергетики Кадрі Сімсон заявляє, що Європейський союз готовий повністю припинити транзит російського газу українською газотранспортною системою після завершення чинного контракту в грудні 2024 року. Про це пише Інтерфакс-Україна.
 
"Коли я розмовляла зі своїми колегами в Україні, я дала чітко зрозуміти, що ми готуємося до такої ситуації, коли транзитна угода між Україною і Росією закінчиться до кінця цього грудня. Ми знайшли альтернативні шляхи постачань, а держави-члени або їхні компанії, які все ще отримують газ із Росії, фактично, отримали два додаткові роки порівняно з іншими компаніями, яким Росія вирішила припинити постачання ще 2022 року", - сказала Сімсон у середу у Брюсселі.
 
При цьому Сімсон констатувала, що газотранспортна інфраструктура України також є частиною інфраструктури ЄС, оскільки частина європейського газу зберігається в сховищах України.
 
"Україна також є виробником газу, тому ми маємо дбати про те, щоб їхня інфраструктура все ще мала цінність. Але моє послання гранично ясне: немає необхідності шукати якісь нові способи продовження торгівлі з «Газпромом». Альтернативні поставки доступні, і ми взаємодіємо з державами-членами, які постраждали, щоб показати їм, що альтернативні маршрути дозволять доставити необхідні обсяги", - деталізувала вона.
 
Сімсон також навела цифри, відповідно до яких частка російського газу в імпорті ЄС знизилася з 45% 2021 року до 18% до червня 2024 року, тоді як імпорт від надійних партнерів, як-от Норвегія і США, збільшився.
 
Крім того, в ЄС скоротили попит на газ у період із серпня 2022 року по травень 2024 року на 138 млрд куб. м.
 

"ЄС досяг свого 90% зимового цільового показника зберігання газу 19 серпня 2024 року, значно випередивши крайній термін 1 листопада, а ціни на енергоносії є більш стабільними і залишаються значно нижчими за пікові рівні енергетичної кризи 2022 року", - деталізувала вона. 

 
Коментарі (0)