ГоловнаГоловнеГазопостачанняЄС визначився зі схемою порятунку газового господарства України

ЄС визначився зі схемою порятунку газового господарства України

Проект технічної допомоги ЄС «Надання допомоги Національній комісії регулювання електроенергетики щодо забезпечення газового законодавства у відповідності з положеннями договору про заснування Енергетичного співтовариства» завершився.

Проект був проведений за кошти ЄС і коштував близько 600 тис. євро. Загальний кошторис трьох проектів твініг для НКРЕ, які вже відбулися - 2,9 млн євро.

В рамках проекту було розроблено ряд нормативних документів для ефективної реалізації закону «Про засади функціонування ринку природного газу». Зокрема, розроблено та прийнято постанову Кабінету міністрів «Про визначення гарантованих постачальників природного газу» (облгази та НАК «Нафтогаз»).

В березні 2012 року було прийнято постанову НКРЕ «Про визначення ступеня кваліфікації споживачів природного газу». Крім того, в рамках проекту було розроблено постанову НКРЕ «Про затвердження порядку розрахунку плати за приєднання об'єктів замовників до газових мереж».

«Оскільки доступ до газових мереж є одним із основних повноважень регулятора, то в методиці було закріплено поняття стандартне та нестандартне приєднання... Ставки плати за стандартне приєднання буде встановлювати НКРЕ для кожної адміністративно-територіальної одиниці щорічно на наступний рік. Крім того, плата за стандартне приєдання буде визначатися на підставі витрат газорозподільних підприємств за останні 12 місяців. При нестандартному приєднанні плата визначатиметься проектно-кошторисною документацією зовнішніх газопостачальників», - розповіла один із координатрів проекту від НКРЕ Тетяна Рябуха.

В рамках проекту було також напрацьовано пропозиції щодо структури тарифів для українських газорозподільчих компаній та розроблено проект змін до постанови НКРЕ «Про затвердження порядку доступу до єдиної газотранспортної системи України».

РБК-Україна

 
Коментарі (0)