ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаЄС займеться затримками виплат Ахметову за зеленим тарифом

ЄС займеться затримками виплат Ахметову за зеленим тарифом

Офіційних заяв влади про те, чому саме ДТЕК не отримав платежів, поки що немає

Втручання українського уряду в розподіл цільових «зелених» єврооблігацій та блокування виплати 3 млрд грн боргу держпідприємством «Гарантований покупець» у секторі відновлюваної енергетики України обговорюватиметься на рівні ЄС і може спричинити негативну реакцію у Брюсселя, повідомляє видання Euractive.

«ДТЕК, найбільша енергетична група України, що належить Рінату Ахметову, пообіцяла звернутися до суду щодо того, що, за її словами, борг (ДП «Гарантований покупець» – ред.) становить близько 97,7 мільйона євро (3 мільярди гривень), які не були погашені у рамках передачі державою погашення боргу виробникам відновлюваної енергії», – йдеться у статті.

При цьому наголошується, що офіційних заяв влади про те, чому саме ДТЕК не отримав платежів, поки що немає.

EURACTIV розуміє, що найближчими днями представники компанії зустрінуться з кабінетом глави ЄС з енергетики Кадрі Сімсон, а також з іншими посадовими особами дипломатичної служби ЄС. Питання екологізації займає одне з перших місць на порядку денному ЄС, тому питання на ринку відновлюваних джерел енергії можуть викликати подив у Брюсселі, який сам виступає за реформи енергетичного сектора своїх сусідів», – йдеться у матеріалі.

У статті наводиться цитата генерального директора ДТЕК ВІЕ Маріса Куніцкіса, який висловив сподівання, що ситуація, що склалася, не відповідає принципам прозорості, рівності та пропорційності.

На його думку, цей крок «дає негативні сигнали щодо величезних ризиків, пов’язаних з інвестуванням в економіку України, і Україні буде складно відновити довіру міжнародних інвесторів».

Як повідомлялося, через ризики кримінальних проваджень в.о. директора ДП "Гарантований покупець" Вадим Уліда 30 листопада подав заяву про звільнення.

 

 

 
 
Коментарі (0)