ГоловнаНовини ЖКГЖитло"єВідновлення" запрацювало для власників зруйнованого житла в Мелітополі

"єВідновлення" запрацювало для власників зруйнованого житла в Мелітополі

Власники зруйнованого житла в тимчасово-окупованому Мелітополі зможуть отримати компенсацію за програмою "єВідновлення"

Власники зруйнованого житла в тимчасово-окупованому Мелітополі зможуть отримати компенсацію за програмою "єВідновлення", повідомила голова Комітету Верховної Ради України з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, пише "Україна Комунальна".

Так, 14 листопада набула чинності постанова Кабінету Міністрів №1185, яка запускає експериментальний проєкт із проведення обстеження знищеного внаслідок російської збройної агресії житла окремих категорій із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі. Мета проєкту - встановити за результатами такого обстеження факт їх знищення, що необхідно для розширення "єВідновлення" для громадян, житло яких перебувало на окупованих територіях.

"Місце проведення пілотного проєкту - Мелітополь. Якщо його результати покажуть, що цей метод обстеження знищеного житла - дистанційне зондування Землі, виявиться дієвим, його застосовуватимуть для обстеження знищеного житла і в інших окупованих населених пунктах, зокрема в Маріуполі", - повідомила Шуляк.

Проєкт триватиме протягом трьох місяців, його учасниками виступають виконавчий орган Мелітопольської міської ради та Запорізька обласна військова адміністрація. Координатор експериментального проєкту - Мінвідновлення. Джерелами фінансування проєкту, за словами Шуляк, є кошти міжнародної технічної допомоги в межах програм допомоги та грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Обстеження знищеного житла згідно з експериментальним порядком здійснюватимуть у разі, якщо заявник подасть заяву про компенсацію. Для його організації Мелітопольська міськадміністрація створить спеціальну комісію, яка складатиметься з представників виконавчого органу та громадськості. Під час обстеження комісія може використовувати оригінали (завірені копії) матеріалів аерозйомки, дистанційного зондування Землі різних знімальних систем, що містять знімки об'єктів; опрацьовані оригінали знімків, фотоматеріали пошкоджень.

Раніше в Україні презентували методику розроблення програми комплексного відновлення території територіальної громади. Вона стала результатом пілотного проєкту Програми USAID DOBRE, метою якого було розроблення програм комплексного відновлення територій кількох українських територіальних громад. Партнерами проєкту стали 18 тергромад з Кіровоградської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей та їх обласні військові адміністрації. На основі виконаної з ними роботи вдалося розробити детальну покрокову методику.  

 
Коментарі (0)