ГоловнаНовини ЖКГТеплоенергетикаКабмін продовжив термін дії ПСО для тепловиків

Кабмін продовжив термін дії ПСО для тепловиків

Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Мінрегіоном проект постанови, яким продовжено термін дії покладання спеціальних обов’язків для тепловиків до 20 травня 2021 року
Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Мінрегіоном проект постанови, яким продовжено термін дії покладання спеціальних обов’язків для тепловиків до 20 травня 2021 року, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 №867 затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, яке визначає умови постачання природного газу та його оплату підприємствами теплопостачання.
 
Після завершення дії цього Положення 1 травня 2021 року, підприємства теплопостачання мали повністю перейти на ринкові умови придбання природного газу. Проте фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання свідчить про їх неготовність забезпечити виконання вимог, які диктуватиме ринок. 
 
Відповідно, це могло створити додаткові проблеми, пов’язані із функціонуванням підприємств ТКЕ, зокрема щодо надання ними послуг населенню з постачання теплової енергії та гарячої води населенню.
 
«Розуміючи всю складність ситуації, Мінрегіон розробив та запропонував Уряду рішення, яким дія ПСО для підприємств ТКЕ продовжується до 20 травня 2021 року», – говориться у повідомлені.
 
Нагадаємо,  до 1 травня 2021 року НАК "Нафтогаз Укарїна" постачав природний газ для виробників тепла, які підпадають під дію ПСО на ринку газу, затвердженого постановою Кабміну від 19 жовтня 2018 року № 867 (із змінами та доповненнями), та уклали відповідні договори постачання природного газу. Механізм покликаний здешевити газ для потреб населення.

Відмова від ПСО з запровадженням ринку газу була одним з зобов'язань України у межах меморандуму з МВФ за 18-місячною програмою співпраці на 5 млрд дол. Однак, з початку цього року вибухнула тарифна криза і уряд вирішив "тимчасово" відмовитися від ринкових підходів і повернутися до регулювання ціни.  

 
Коментарі (0)