ГоловнаКоментаріОпалювальний сезон 2018-2019А.Бабак:«Мінфін провалив перший етап монетизації субсидій»

А.Бабак:«Мінфін провалив перший етап монетизації субсидій»

Комітет ВР з питань будівництва, містобудування та ЖКГ зареєстрував у парламенті постанову про визнання незадовільною роботу міністра фінансів Олександра Данилюка
Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства зареєстрував у парламенті постанову про визнання незадовільною роботу міністра фінансів Олександра Данилюка та його заступника Сергія Марченка.
 
Народний депутат Альона Бабак вважає, що Мінфін загальмував процес адміністрування виплат субсидій у рамках першого етапу монетизації.
 
«Нині в системі панує справжня криза. З 1 січня набула чинності постанова Кабінету міністрів та наказ Міністерства фінансів, які мали забезпечити перший етап монетизації субсидій на рівні житлово-комунальних підприємств. Тобто, держава мала перераховувати кошти, які вона винна людям за субсидії, на рахунки комунальних підприємств, оплачуючи таким чином комунальні послуги окремих сімей.
 
Повноцінно система не запрацювала. По-перше, рішення, відповідно до якого мало працювати казначейство, набуло чинності лише в середині січня, коли по всій Україні нарахування вже мали відбуватися. Це заблокувало роботу всіх казначейських служб, а в повному колапсі опинилися водоканали, підприємства з теплопостачання, компанії з управління житлом, компанії, що займаються побутовими відходами», – говорить Альона Бабак.
 
«Очевидно, – припускає Альона Бабак, – ми зіштовхнемося з тим, що понад 6 мільйонів людей повинні будуть заплатити зі своїх кишень, наприклад, за утримання своїх будинків, управління ними. Адже ОСББ не будуть адмініструвати виплати субсидій та виставлятимуть людям повну плату. І це при тому, що борги держави за субсидії за попередні періоди вже становлять 22,3 мільярда гривень».
 
Коментарі (0)