ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГКабмін скасував норму збільшення на 50% соціальних нормативів при призначенні субсидій

Кабмін скасував норму збільшення на 50% соціальних нормативів при призначенні субсидій

Весною минулого року, коли запроваджувався карантин, нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, були збільшені на 50 відсотків.
Кабінет міністрів України скасував норму, яку ввели навесні 2020 року, щодо збільшення на 50% соціальних нормативів на ЖКП при призначенні субсидій. Підвищений норматив буде діяти лише у разі запровадження в регіоні “червоного” рівня карантину.
 
Відповідне рішення було ухвалене на вчорашньому засіданні уряду, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
“Сьогодні вся країна знаходиться у "зеленій“ зоні, доходи країни почали зростати, але разом з тим ми добре розуміємо, що епідемія коронавірусу не завершилася. По всьому світу йдуть нові спалахи, тому проект постанови передбачає продовження дії цього механізму, підтримки населення для тих регіонів, які з початку опалювального сезону опиняться у "червоній“ зоні у випадку нової хвилі коронавірусу”, — розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.
 
Вона зауважила, що при цьому людям не потрібно буде додатково звертатися до органів соціального захисту, збільшені норми будуть запроваджені автоматично.
 
Постанова змінює інші правила надання субсидій. Зокрема, житлові субсидії призначаються у разі купівлі квартири (будинку) протягом 6 місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів.
 
Окрім того, вилучається норма про наявність мобільного телефону в осіб, які є претендентами на отримання житлової субсидії, оскільки з 1 травня 2021 року вона надається виключно у готівковій формі.
 
Станом на початок серпня субсидії вже призначені понад 2,3 млн домогосподарств. З них 1 млн 900 тис. в автоматичному режимі.
 
Нагадаємо, у квітні минулого року Кабмін спростив процедуру надання житлових субсидій. Нові правила нарахування житлових субсидій почали діяти в Україні з 1 травня.
 

Відтепер такої допомоги будуть позбавлені люди у разі вартісної покупки на 50 тис. грн, буде братися до уваги, зокрема, купівля громадянами інвалюти, металів, наявність депозитів. Також місцеві комісії не зможуть призначати житлові субсидії в окремих випадках. 

 
Коментарі (0)