ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГКабмін затвердив регульовані тарифи на електроенергію для ТЕЦ

Кабмін затвердив регульовані тарифи на електроенергію для ТЕЦ

29 березня набула чинності постанова Кабміну від 28 грудня 2018 року № 2113, якою затверджена Методика розрахунку державної регульованої ціни на електроенергію для виробників

29 березня набула чинності постанова Кабміну від 28 грудня 2018 року № 2113, якою затверджена Методика розрахунку державної регульованої ціни на електроенергію для виробників, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях.

Визначено механізм формування, розрахунку, встановлення, зміни державної регульованої ціни на електроенергію для суб'єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях. Також врегульовано механізми погодження можливості затвердження інвестиційної складової, затвердження/зміни інвестиційної складової, надання звітів та інформації щодо реалізації проекту реконструкції та/або модернізації теплоелектроцентралі.

Державна регульована ціна на електроенергію встановлюється для ТЕЦ щодо яких Кабінетом Міністрів прийнято рішення про тимчасову підтримку для проведення реконструкції та/або модернізації відповідно до Закону "Про ринок електричної енергії".

Державна регульована ціна на електричну енергію встановлюється лише у тому разі, якщо її значення вище від цін на ринку "на добу наперед", що визначені протягом останніх 10 календарних днів.

У разі прийняття Кабінетом Міністрів рішення про тимчасову підтримку виробника, що здійснює комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралі, для проведення її реконструкції та/або модернізації та відпуску виробником електроенергії з вищою собівартістю у порівнянні з цінами ринку "на добу наперед" НКРЕКП за власною ініціативою приймає рішення про встановлення державної регульованої ціни на електроенергію на рівні собівартості, що має забезпечити відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат з виробництва електричної енергії, на строк не більше 12 календарних місяців. Собівартість відпуску електричної енергії визначається відповідно до положень Методики формування тарифів.

Протягом цього строку виробник має розпочати розроблення проектної документації та фізичну реалізацію проекту реконструкції та/або модернізації теплоелектроцентралі або оптимізувати свою господарську діяльність та знизити собівартість відпуску електричної енергії та виробництва теплової енергії.

Також набула чинності постанова Кабміну від 28 грудня 2018 року № 2114, якою затверджено Типовий договір про надання послуги з підвищення ефективності комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

 

 
Коментарі (0)