ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2019-2020«Київтеплоенерго» стягує борги і пені з боржників «Київенерго»

«Київтеплоенерго» стягує борги і пені з боржників «Київенерго»

КП "Київтеплоенерго" потурбувалося про стягненням з жителів столиці боргів за опалення і гаряче водопостачання, в тому числі, що виникли раніше перед ПАТ "Київенерго"

КП "Київтеплоенерго" потурбувалося про стягненням з жителів столиці боргів за опалення і гаряче водопостачання, в тому числі, що виникли раніше перед ПАТ "Київенерго". Шанс розрахуватися з цими боргами без додаткових нарахувань давався тільки до кінця 2019 року. У цьому році на суму боргу почнуть нараховувати 3% річних та інфляційні втрати за весь час прострочення.

Як стало відомо з повідомлення в "Комунальному бюлетеня Києва" від 19 грудня 2019 року, вже в рахунках-повідомленнях за грудень 2019 року боржники повинні побачити суми штрафних санкцій (інфляційна складова боргу і 3% річних).

Нарахування, як йдеться в повідомленні, будуть здійснені на борги за послуги КП "Київтеплоенерго", спожиті з 1 травня 2018 року по 30 листопада 2019 року. А також по боргах, право вимога яких було передано КП від ПАТ "Київенерго" (договір про отстутпленіі права вимоги від 11.10.2018 року № 602-18).

Відзначається, що зазначені нарахування - 3% річних та інфляційні втрати - будуть відображені в рахунках-повідомленнях окремо з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Нарахування будуть здійснюватися тим споживачам, які несвоєчасно та / або не в повному обсязі оплачували за послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.

"У разі оплати до 01.01.2020 року заборгованості в повному обсязі або укладення договору про реструктуризацію боргу, споживачам не нараховуватиметься 3% річних та інфляційні втрати", - особливо підкреслили в КП "Київтеплоенерго".

Щоб провести звірку та укласти договір реструктуризації заборгованості споживачам рекомендується звернутися в комунальний концерн "Центр комунального сервісу".

КП "Київтеплоенерго" вимагає від боржників заплатити 3% річних та інфляційні втрати на підставі пункту 2 статті 625 Цивільного Кодексу.

"Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом", - йдеться в статті Цивільного кодексу.

Нагадаємо, з 1 травня 2018 року виконавцем послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання в Києві стало КП "Київтеплоенерго". З червня 2018 року всі питання щодо боргів і переплат ПАТ "Київенерго" за опалення і гаряче водопостачання киянам пропонували вирішувати через комунальний концерн "Центр комунального сервісу" (ЦКШ). Причому, борги перед "Київенерго" настійно просили погасити, а питання переплат вирішене так і не був.

11 вересня 2018 року Київрада ухвалила рішення № 1364/5428, яким дозволив адміністрації Віталія Кличка почати розраховуватися з НАК "Нафтогаз України" за газовими боргами ПАТ "Київенерго". Згідно з ним, "Київенерго" повинно було передати КП "Київтеплоенерго" право вимагати заборгованість, яку багато років накопичували перед компанією Рината Ахметова столичні споживачі тепла і гарячої води. Ця сума - орієнтовно 2,6 млрд гривень - повинна була стати борговим зобов'язанням "Київтеплоенерго" перед "Нафтогазом".

Профільний заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Пантелєєв тоді пояснював, що стягненням боргів за тепло і гарячу воду з населення, підприємств і організацій Києва займеться "Центр комунального сервісу".

 

 
Коментарі (0)