ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаКияни знову потерпають від каналізаційних колекторів

Кияни знову потерпають від каналізаційних колекторів

30 липня 2011 р. по вулиці Голосіївській,110 на проїжджій частині відбувся обвал однієї із плит розміром 1,5х6м, які перекривають каналізаційну камеру. Складність аварійної ситуації не можливо переоцінити. Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ПАТ «АК «Київв

30 липня 2011 р. по вулиці Голосіївській,110 на проїжджій частині відбувся обвал однієї із плит розміром 1,5х6м, які перекривають каналізаційну камеру. Складність аварійної ситуації не можливо переоцінити.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ПАТ «АК «Київводоканал».

Фахівці Київводоканалу здійснили попередній спуск в середину камери для виявлення причини аварії та оцінки масштабів обвалу. Було зафіксовано, що стіни каналізаційної камери та плити, які її перекривають, знаходяться в край аварійному стані: не лише верхній шар залізобетонних конструкцій, а і сам залізний каркас з'їдені газовою корозією, яка і далі прогресує. На щастя, у момент обвалу на аварійній ділянці був відсутній рух — ніхто не постраждав. Обвал решти плит може відбутися в будь-який момент — що може призвести до складних наслідків. Зараз спеціалістами Київводоканалу розробляється план їх безпечного зняття.

Проведення ремонтних робіт на каналізаційних мережах ускладнюється декількома факторами: по-перше, призупинити роботу колектора не можливо, тобто ремонті роботи відбуваються в умовах постійного руху стічних вод (за одну секунду на такій ділянці протікає щонайменше одна тонна води); по-друге, залізні конструкції плит пошкоджені корозією на стільки, що можливості підняти їх обмежені; по-третє, реконструкція камери передбачатиме установку нових плит, які повинні опиратися на стінки камери, що майже цілком з'їдені корозією; і по-четверте, у будь-який момент може статися обвал, який не лише зупинить роботу колектора, але й може стати причиною нещасного випадку.

Щоб уявити масштабність небезпеки зупинки колектора на вказаній ділянці (саме до нього прилягають каналізаційні камери), зазначимо, що він приймає 1/7 частину стічних вод Києва. Його зупинка означатиме припинення водопостачання прилеглим районам, а що найстрашніше — є загроза екологічної катастрофи через вихід на поверхню значних об'ємів нечистот.

Наразі рух по вулиці на період проведення відновлювальний робіт перекрито, встановлено загороджувальний паркан, з метою уникнення нещасних випадків вхід на аварійну ділянку обмежено. Місце провалу накрито тимчасовою плитою. Розробляється план безпечного розкриття камери, спеціалістами Київводоканалу проводиться аналіз та оцінка обсягу ремонтних робіт.

Зважаючи на катастрофічність ситуації, потрібні негайні рішення та виділення коштів на відновлювальні роботи. Товариством розробляється план необхідних заходів з подальшою передачею його до Київської міської державної адміністрації.

Слід зазначити, що минулого тижня на ліквідацію аварійної ситуації на каналізаційному колекторі на розі просп. 40-річчя жовтня та вул. Голосіївської у голосіївському районі, що сталася ще у 2008 році, було виділено з бюджету міста 1 млн 300 тис. грн (Програмою соціально-економічного розвитку Києва на 2011 рік передбачено виділення 4 млн 848 тис. 300 грн). Проте станом на сьогодні ці кошти досі реально не надійшли, але Київводоканал сподівається на найближче їх одержання, щоб не затримувати початок будівельних робіт на цій ділянці.

 
Коментарі (0)