ГоловнаНовини ЖКГКиївенерго впроваджує сучасну екологічну систему очищення води

Київенерго впроваджує сучасну екологічну систему очищення води

До кінця 2011 року на ТЕЦ-5 Київенерго буде введена в експлуатацію сучасна система очищення води. У таких масштабах в Україні її застосують вперше. На роботи з реконструкції хімічного цеху Компанія виділила 25 млн 380 тис. грн. За прогнозами фахівців, витрати окупляться вже за 5-7 років. Про це ІА

До кінця 2011 року на ТЕЦ-5 Київенерго буде введена в експлуатацію сучасна система очищення води. У таких масштабах в Україні її застосують вперше. На роботи з реконструкції хімічного цеху Компанія виділила 25 млн 380 тис. грн. За прогнозами фахівців, витрати окупляться вже за 5-7 років.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ПАТ «Київенерго».

Згідно з повідомленням, відтепер вода, яка надходить на станцію із Дніпра і використовується як для котлів, так і для підживлення теплоносієм тепломереж міста, більше не очищуватиметься хімічними реагентами. В автоматичному режимі за допомогою мембранних фільтрів та іонообмінних речовин очистка відбуватиметься у три етапи: ультрафільтрація, зворотний осмос та електродеіонізація.

«Користь від нової системи водоочищення – очевидна. По-перше, це економія на хімічних реагентах, адже електродеіонізація – взагалі безреагентна технологія. По-друге, гарантується охорона довкілля. Адже шлам і недопал, які виникають після традиційної технології очищення води хімічними реагентами, неможливо переробити і потрібно захоронювати. Нова ж система працює без відходів», – повідомив перший заступник технічного директора-головний інженер «Київенерго» Юрій Гладишев.

Технологія процесу очищення виглядає наступним чином. Спочатку воду пропускають через фільтр під тиском. На етапі ультрафільтрації затримуються колоїди, протеїни, віруси, великі органічні молекули, а зворотній осмос видаляє розчинені солі та органіку. Наступний етап – електродеіонізація води, під час якої спеціальні мембрани «просіюють» іонізовану воду, утворюючи відокремлений від неї розчин з підвищеною концентрацією солі.

Нагадаємо, система зворотного осмосу вже півроку працює на ТЕЦ-5. Вона здатна очищувати 150 тонн води на годину.

 
Коментарі (0)