ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаКиївські вулиці отримають паспорти

Київські вулиці отримають паспорти

Київська міська державна адміністрація до кінця поточного року планує паспортизувати до 100 столичних вулиць. Про це повідомив заступник начальника Головного управління містобудування і архітектури Києва Андрій Вавриш в ході круглого столу «Міста України на шляху до повернення громадянам вільн

Київська міська державна адміністрація до кінця поточного року планує паспортизувати до 100 столичних вулиць.

Про це повідомив заступник начальника Головного управління містобудування і архітектури Києва Андрій Вавриш в ході круглого столу «Міста України на шляху до повернення громадянам вільного публічного простору - паспортизація вулиць», інформує ІА «Україна Комунальна».

«До ста паспортів у цьому році, я думаю, ми встигнемо», - сказав він. За оцінками А.Вавриша, вартість паспортизації однієї вулиці становитиме 25-40 тис. грн. У перспективі планується паспортизувати всі вулиці столиці.

Замначальника ГУ містобудування та архітектури Києва уточнив, що першими паспорти отримають вул.Хрещатик, Майдан Незалежності та вул.Басейна, які планується розробити на наступному тижні. При цьому в результаті паспортизації передбачається розробити план благоустрою цих вулиць.

А. Вавриш повідомив, що також за 1-2 роки планується розробити стандарти благоустрою вулиць. За його словами, паспортизація вулиць необхідна для того, щоб піти від хаотичного розміщення в місті малих архітектурних форм торгівлі, автостоянок, порядку розміщення зовнішньої реклами, елементів освітлення та благоустрою.

«Щоб ми могли вирішити проблеми публічного простору, з пріоритетом пішохідного руху над машинами і культурних функцій над комерційними. Коли ми подумали, як, не витрачаючи грошей, повернути людям цей простір, виявився дуже цікавий результат: потрібно прибрати все зайве», - зазначив А.Вавриш.

При цьому передбачається, що за результатами паспортизації на центральних вулицях столиці стане менше реклами, парканів і т.д., і вулиці отримають естетичний вигляд.

Згідно з представленою на круглому столі програмою повернення комфортного публічного простору громадянам, планується внести зміни в тимчасове положення паспортизації вулиць, яке затверджене КМДА.

Передбачається, що паспорт буде складатися з трьох частин: вихідні дані, аналіз існуючого стану і виявлення проблем, рекомендації, а також розробка плану дій щодо гармонізації вуличного простору.

Зокрема, щоб визначити проблему архітектурного середовища, яка склалася на вулиці, в паспорт пропонується ввести містобудівний аналіз, включити особливості функціональної організації вулиці, логістичний аналіз. При цьому рекомендації стосуватимуться тимчасових споруд, МАФів, пам'ятників архітектури, автостоянок, реклами, освітлення, прибирання вулиць, благоустрою, озеленення, а також умов для людей з обмеженими можливостями.

 
Коментарі (0)