ГоловнаНовини ЖКГКиївський госпсуд зробив усе, щоб «Нафтогазу» нікуди було подіти дорогий російський газ

Київський госпсуд зробив усе, щоб «Нафтогазу» нікуди було подіти дорогий російський газ

Постанова Київського апеляційного госпсуду, якою визнано недійсною участь «Нафтогазу України» в статутному капіталі ЗАТ «УкрГаз-Енерго», позбавляє можливості НАК продати законтрактовані обсяги російського газу.У квітні Кабмін скасував монопольне право «Нафтогазу» розмитнювати газ, що імпортують (пос

Постанова Київського апеляційного госпсуду, якою визнано недійсною участь «Нафтогазу України» в статутному капіталі ЗАТ «УкрГаз-Енерго», позбавляє можливості НАК продати законтрактовані обсяги російського газу.

У квітні Кабмін скасував монопольне право «Нафтогазу» розмитнювати газ, що імпортують (постанова № 343). Урешті-решт у «Нафтогазу» залишиться обов'язок забезпечувати, зокрема дорогим російським газом, бюджетну сферу, а промислові підприємства перейдуть на закупівлю дешевшого газу в комерційних структур, серед яких і «УкрГаз-Енерго».

Беручи до уваги той факт, що договір із «Газпромом» від 19 січня 2009 року все ще діє, залишається незрозумілим, куди «Нафтогаз» діватиме свої майже 18 млрд кубометрів і російський газ, що купують за контрактом (а це понад 30 млрд кубометрів на 2011 рік), якщо в ПСГ знаходиться значна частина з оскарженого «РосУкрЕнерго» 12 млрд кубометрів, а відроджене ЗАТ «УкрГаз-Енерго» намагається відстояти права на кілька мільярдів кубометрів газу, що колись зберігалися в українських ПСГ.

Нагадаємо, що 30 червня Київський апеляційний госпсуд визнав за необхідне прибрати із засновників «УкрГаз-Енерго» лише «Нафтогаз», тобто, єдиним засновником СП тепер є «РосУкрЕнерго».

Джерело – «Дзеркало Тижня»

 
Коментарі (0)