ГоловнаНовини ЖКГКиївводоканал рятує екологію, починаючи з себе

Київводоканал рятує екологію, починаючи з себе

ПАТ «АК «Київводоканал» власним прикладом спонукає не чекати офіційної заборони миючих засобів, які містять у своєму складі фосфати, а вже сьогодні самостійно робити перші кроки на шляху до попередження можливої екологічної проблеми в Україні.Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Т

ПАТ «АК «Київводоканал» власним прикладом спонукає не чекати офіційної заборони миючих засобів, які містять у своєму складі фосфати, а вже сьогодні самостійно робити перші кроки на шляху до попередження можливої екологічної проблеми в Україні.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Товариства.

Як зазначається в повідомленні, структурними підрозділами Київводоканалу для виробничих потреб було закуплено безфосфатні миючі засоби від вітчизняного виробника. Цим самим колектив підприємства висловлює свою стійку позицію у питанні екологічної безпеки, від якої безпосередньо залежатиме стан підземних і поверхневих водних ресурсів України як джерел, у першу чергу, питної води для населення.

Останнім часом Товариство постійно повідомляє про перевищення норми вмісту фосфатів при вході на очисні споруди Бортницької станції аерації. Так, станом на сьогодні цю норму перевищено майже у два з половиною рази (на 130%). Технологічно на сьогодні Бортницька станція аерації не може справитися з тією концентрацією фосфатів, що надходять на її очисні споруди щодня. На станції і досі використовується класична схема обробки стічних вод, яка була розроблена та запроектована ще у 50-60-х роках минулого століття і не була розрахована на таку кількість і різноманітність побутової хімії, яка потрапляє сьогодні у каналізаційні мережі міста.

Враховуючи погіршення ситуації водної безпеки, з квітня цього року Київводоканал активно опікується проблемою миючих засобів, які містять у своєму складі фосфати: численні публікації на сайті Підприємства, пропозиції, проведення у квітні круглого столу «Вплив побутових миючих засобів на водні ресурси». Але на цьому вирішили не зупинятися.

«Наразі Товариство готує офіційний лист-звернення до усіх виробників фосфатних миючих засобів, які працюють на наших теренах, з метою звернути їхню увагу на наростаючу екологічну проблему в Україні», - повідомила заступник Генерального директора з юридичних питань ПАТ «АК «Київводоканал» Віта Струкова.

Нагадаємо, що триполіфосфат шкідливий не лише для нашого здоров'я, а й наносить нищівну шкоду екосистемі українських водойм - 1 г фосфатів сприяє росту 5-10 кг синьо-зелених водоростей (ціанобактерій). Ті, розмножуючись, утворюють на поверхні води щільну ковдру – «мертву зону», через яку не проходить ані сонячне світло, ані кисень. Бактерії вмирають і розкладаються, виділяючи у воду токсини, які спричиняють замори риби, отруєння людей і тварин.

Крім того, фосфати, потрапляючи зі стічними водами до очисних каналізаційних споруд біологічного типу в концентрації більше 5 г/т, майже цілком пригнічують біологічні функції мікроорганізмів активного мулу і таким чином руйнують очисні споруди і долучаються до природного середовища неочищеними.

 
Коментарі (0)