Киян примусять жити довше

Реформа міської галузі охорони здоров'я, яка розпочалась у столиці та передбачена в проекті Стратегії розвитку Києва до 2025 року, дасть змогу підвищити середню тривалість життя киянина на 7 років. Крім того, кожен мешканець нашого міста матиме власного лікаря. З такими перспективами ознайомив гляда

Реформа міської галузі охорони здоров'я, яка розпочалась у столиці та передбачена в проекті Стратегії розвитку Києва до 2025 року, дасть змогу підвищити середню тривалість життя киянина на 7 років. Крім того, кожен мешканець нашого міста матиме власного лікаря. З такими перспективами ознайомив глядачів гість програми «Столиця. Спецпроект» – голова Асоціації працівників лікарняних кас України, член громадської ради при Київській міській державній адміністрації Валентин Парій, інформує прес-служба КМДА.

За його словами, вперше за 20 років у столичної влади з'явилася реальна політична воля для комплексного реформування медичної галузі.

«Зокрема, за ініціативи голови КМДА Олександра Попова, триває відкриття лікарських амбулаторій сімейного типу. На базі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця запроваджено Міську програму підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров'я Києва на 2011-2017 роки. Тобто в Києві взято курс на закріплення лікарських кадрів у межах амбулаторій, районних дільниць. Я думаю, це дасть досить позитивні результати. Насамперед, кожен киянин матиме свого лікаря, який буде, так би мовити, своєрідним арбітром між іншими лікарями. Коли ви отримуєте рекомендації невролога чи кардіолога, коли вам призначають багато ліків, то допомогти розібратися в цьому повинен, звісно, саме сімейний лікар. Налагодиться належний сервіс медичного обслуговування. У сімейній лікарській амбулаторії киянин позбавиться необхідності чекати прийому в чергах, а зможе підійти у зручний для себе час», – сказав В.Парій.

Нагадаємо, що реформування системи охорони здоров'я – один із пріоритетних напрямків розвитку міста. За словами голови КМДА О.Попова, у Києві вже відкрито 40 амбулаторій сімейної медицини і до кінця року їх буде близько 100. Розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини допомагає підвищити результативність роботи лікарняних закладів та посилює роль профілактики захворювань. Це не лише підвищить якість та доступність надання медичної допомоги, а також покращить умови праці медичних працівників і рівень їхньої заробітної плати.

За прогнозами, наприкінці 2011 року сімейними лікарям обслуговуватиметься 28% населення, що складає приблизно 790 тисяч осіб.

До речі, вже є перші результати реорганізації первинної медико-санітарної допомоги. Так, рівень госпіталізації до стаціонарів серед населення знизився на 12%. Кількість викликів невідкладної допомоги зменшилася на 3%. Також спостерігається зменшення навантаження на фахівців вторинного рівня надання медичної допомоги на 15%.

 
Коментарі (0)