ГоловнаНовини ЖКГКияни переймаються якістю питної води – соцопитування

Кияни переймаються якістю питної води – соцопитування

ПАТ «АК «Київводоканал» співпрацює з громадськими організаціями. Так, зокрема, нещодавно до Товариства звернулася Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Спілка молодих політологів України» (ВМГО «СМПУ»). Учасники організації, стурбовані якістю питної води та екологією водних ресурсів, з вла

ПАТ «АК «Київводоканал» співпрацює з громадськими організаціями. Так, зокрема, нещодавно до Товариства звернулася Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Спілка молодих політологів України» (ВМГО «СМПУ»). Учасники організації, стурбовані якістю питної води та екологією водних ресурсів, з власної ініціативи провели соцопитування громадян.

Отримавши результати соцопитування, представники СМПУ звернулася до Київводоканалу з пропозицією спільно опрацювати та проаналізувати ці дані, інформує прес-служба Компанії.

Перше питання стосувалося використання рідкого хлору для знезараження питної води. Виявилося, що майже чверть киян (22,7%) практично взагалі не можуть користуватись водопровідною водою через присутність хлору. Ще 27,8% опитаних зазначили, що присутність хлору у водопровідній воді відчувається сильно. «Відчуваю слабо» відповіли 32,2% опитаних, і лише 13,5% не відчувають хлору зовсім.

Досить цікавим вийшло також дослідження стосовно ставлення людей до фосфатовмісних мийних засобів та їх альтернативі. Так, більше половини опитаних (60,2%) киян готові платити більше за екологічно чисті мийні засоби. Причому 14,1% киян зазначили, що готові платити більше на стільки, на скільки це потрібно за умови наявності гарантії безпечності відповідного засобу; 12,4% готові переплатити 50% за екологічно чисті мийні засоби; 13% опитаних готові заплатити на 25% більше і 20% готові збільшити свої видатки на безпечні пральні і мийні засоби на 10%.

Лише 2,7% киян переконані в екологічності та безпечності пральних порошків та мийних засобів, якими вони користуються, а 14,4% опитаних вважають, що екологічно чистий і безпечний мийний засіб в принципі неможливий.

Також варто відзначити, що 58,3% опитаних киян читають інформацію про склад мийного засобу. Зокрема 22,9% читають завжди, а 35,3% - іноді.

Опитування проводилось протягом періоду з 27 травня до 2 червня 2011 року. Загалом опитано 1220 киян, теоретична похибка вибірки не перевищує 1,9%

Отримані дані вказують на те, що киян справді цікавить проблема якості питної води та більшість з них усвідомлюють необхідність дбайливого ставлення до екології водних ресурсів.

 
Коментарі (0)