ГоловнаНовини ЖКГКлюєв: Обленерго мають бути приватизовані із збереженням блокуючих пакетів

Клюєв: Обленерго мають бути приватизовані із збереженням блокуючих пакетів

Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляє про необхідність приватизації підприємств теплоенергетики, але зі збереженням у держави блокуючих пакетів акцій через необхідність збереження єдиної енергетичної системи. «І теплова генерація, і обленерго повинні бути приватизовані. Але

Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляє про необхідність приватизації підприємств теплоенергетики, але зі збереженням у держави блокуючих пакетів акцій через необхідність збереження єдиної енергетичної системи.

«І теплова генерація, і обленерго повинні бути приватизовані. Але блокуючі пакети повинні залишитися за державою. Мова йдеться про енергетичну безпеку країни, необхідність збереження єдиної енергетичної системи», - підкреслив він. При цьому Клюєв, зіславшись на досвід приватизації підприємств обленерго, висловив думку, що приватні підприємства обленерго і вугільні підприємства працюють значно ефективніше державних.

«Тому мета отримати гроші до бюджету при продажу державного майна - це лише один з компонентів, але є ще й інші більш важливі цілі. Але для того, щоб держава мала важіль впливу, треба мати блокуючий пакет, тому що єдина енергетична система працює в інтересах всієї держави», - зазначив міністр. Клюєв також заявив, що «є сектори і компанії, які повинні залишатися під контролем держави, а сааме: «Укренерго», «Енергоатом» та інші. Також Перший віце-прем'єр зазначив, що вугільні підприємства слід передавати у приватну власність. При цьому ключовими вимогами повинні бути рівень видобутку вугілля і соціальні гарантії працівникам. Для держави важливо зберегти робочі місця і потрібне вугілля для металургійної промисловості та теплової енергетики", - зазначив Клюєв.

При цьому він заявив, що є категоричним противником ідеї закриття всіх підприємств дотаційної вугільної промисловості та купівлі вугілля на зовнішніх ринках, оскільки «вугілля відразу ж на зовнішніх ринках для України стане в півтора - два рази дорожче, і на цьому все закінчиться».

 
Коментарі (0)