ГоловнаНовини ЖКГКМДА знає куди дівати відходи

КМДА знає куди дівати відходи

Щорічно в Києві утворюється 1 млн куб. м твердих побутових відходів (ТПВ). Частина з них спалюється на міському сміттєспалювальному заводі «Енергія», невелика частина сортується, а основну масу ховають на полігоні № 5.Про те, що планується змінити в міській системі управління відходами в майбутньому

Щорічно в Києві утворюється 1 млн куб. м твердих побутових відходів (ТПВ). Частина з них спалюється на міському сміттєспалювальному заводі «Енергія», невелика частина сортується, а основну масу ховають на полігоні № 5.

Про те, що планується змінити в міській системі управління відходами в майбутньому ІА «Україна Комунальна» розповів Володимир Казачук, заступник начальника Головного управління комунального господарства Київської міської державної адміністрації (КМДА).

За словами В.Казачука, ініціатива щодо впровадження роздільного збору сміття - це передбачена законодавством ініціатива міської влади. Впровадження роздільного збору сміття вирішує величезну проблему - мінімізує навантаження на полігони для захоронення ТПВ. Перед містом стоїть завдання, щоб до 2025 р. зменшити кількість відходів, що відправляються на полігони, на 50%.

«Сьогодні в столиці вивезенням сміття займаються вісім компаній: ВАТ «Київспецтранс», ТОВ «Володар Роз», ТОВ «Селтік», ТОВ «Грінко-Київ», КП «АТП Шевченківської райради», ЗАТ «Спецкомунтехніка», ТОВ «Крамар-Рісайклінг» та ДП «Фірма Альтфатер Київ». Більшість з них займається роздільним збором сміття («Володар Роз», «Селтік», «Грінко-Київ» і «Фірма Альтфатер Київ» - ред.).Останні років п'ять представники міської влади, коментуючи стан полігону № 5, на якому ховається велика частина київського сміття, заявляють, що ще рік-два і його можливості будуть вичерпані», - проінформував заступник начальника управління.

Крім того, він зазначив, що сьогодні на полігоні проводяться серйозні реконструкційні роботи, насипаються дамби, рекультивуються майданчики, йде вивчення можливості видобутку біогазу... Разом з впровадженням системи роздільного збору відходів це дозволить продовжити термін експлуатації полігону на 5-7 років.

 
Коментарі (0)