ГоловнаПублікаціїТарифи ЖКГКомунальна еволюція: виживуть найсильніші

Комунальна еволюція: виживуть найсильніші

Високопосадовці планують оптимізувати комунальну сферу Львова та зекономити бюджетні кошти. Між тим у самих структурах ЛКП ситуацією не задоволені та остерігаються скорочення кількості працівників

Львівська міська рада розпочала процес укрупнення міських комунальних підприємств (ЛКП). До кінця квітня цього року влада Львова обіцяє завершити реорганізацію, метою якої є надання більш якісних послуг населенню міста. Високопосадовці планують  оптимізувати комунальну сферу та зекономити бюджетні кошти. Між тим в самих структурах ЛКП ситуацією не задоволені та остерігаються скорочення кількості працівників.

На початку лютого керівники районних адміністрацій представили Львівській міській раді проект по укрупненню комунальних підприємств. Документи ретельно вивчать спеціалісти, аналіз проектів буде завершено вже на початку березня.  І тільки після цього влада Львова має намір впроваджувати черговий етап реформування КП, яке планується завершити за один місяць – до квітня 2012 року.

На сьогодні у Львові офіційно нараховується 51 КП, які надають послуги в сфері ЖКГ для мешканців міста. Як зазначив у розмові з кореспондентом «У.К.» перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, минулого року всі комунальні  підприємства, які обслуговують житловий фонд, завершили рік без збитків.

«Таким чином, одразу наголошую, що процес укрупнення комунальних структур не є ліквідацією збиткових підприємств. Насамперед, варто ще раз нагадати про перші кроки в цьому проекті, які вже були зроблені у Львові. У 2008 році відбувся процес очищення від «мертвих душ», які значилися у КП. І зрозуміло, що за рахунок «мертвих душ» тривав банальний процес розкрадання фінансів», - зазначив посадовець. За його словами, під час перевірок було виявлено понад кілька десятків таких «тіньових» робітників. Наступний етап стосувався штатного розпису підприємств. У 2010 році було визначено типовий штат та кількість працівників, в першу чергу – управлінського апарату. Також було впроваджено єдину електронну систему ведення бухгалтерського обліку.

У мерії вважають, що ці кроки  дали можливість наблизитися до надання якісних послуг для населення міста, оскільки збільшилися фінансові можливості підприємства. «На сьогодні ми не ставимо перед КП завдання отримати величезні прибутки. Віддаємо перевагу вкладенню більше коштів в ремонт у сфері житлового господарства,  зберігаючи заробітну плату для працівників підприємств», - підкреслив пан Синютка.

Одночасно з цим  влада Львова обіцяє не скорочувати працівників, хоча в процесі укрупнення деяким  все ж доведеться шукати собі інше місце праці. Як пояснив Олег Синютка,  «нині середня заробітна плата працівника ЛКП складає 1600 гривень, директор названої структури отримує 3500 гривень. При цьому ми відчуваємо кадровий голод саме в робітничих професіях: слюсарів, токарів. У процесі об’єднання КП в першу чергу  не втратять роботу двірники та  робітники. А ось посадовці вищої ланки, скажімо, директори, звісно, будуть скорочені».

Між тим, самі працівники ЛКП по-різному ставляться до реформи. Здебільшого нарікають на нововведення представники управлінського апарату. Скажімо, в Личаківському районі існують вісім КП,  а після укрупнення  їх стане сім. У розмові з кореспондентом «У.К.» голова Личаківської райадміністрації Іван Лозинський відмітив, що «вже прийнято рішення КП «За замком» приєднати до КП «Господар» та «Віра». Причина розформування названого підприємства, за його словами, полягає в безгосподарності підприємства. Керівництво неефективно використовує кошти, а це автоматично  впливає  на  якість послуг з ремонту ліфтів, прибиранню прибудинкових територій. «Тим паче, що прилегла територія КП «За замком» достатньо велика.  Щодо працівників КП «За замком», то 15 двірників та 8 робітників будуть переведені до іншого підприємства із збереженням своїх посад та відповідно – заробітної плати. Решті (директору, секретарю, паспортистці) доведеться  шукати собі іншу роботу», - пояснив Іван Лозинський.

Варіанти ліквідації та приєднання наразі тільки обговорюється, а як воно виглядатиме в реальності, покаже час. Як зазначив директор КП «Господар» Мирослав Водвуд: «зрозуміло наразі одне - двох директорів не повинно бути, так само як і секретарів».   Представники депутатського корпусу у свою чергу попереджають про необхідність   надати населенню докладну інформацію щодо майбутніх змін у структурі підприємства.  

Для того, аби підготувати реформу у сфері ЖКГ, на думку депутата Львівської міської ради, члена комісії комунального майна Андрія Мочарського (фракція «Партії регіонів»), необхідно подбати про оперативне інформування громадян міста щодо ліквідації деяких КП. «Адже більшість людей звикли до адреси підприємства, до розкладу його роботи. А тут відбудуться зміни – і доведеться вже долати більшу відстань. Такі певні незручності варто компенсувати докладною роз’яснювальною роботою. А щодо реформування КП, то чим скоріше у Львові завершиться цей процес, тим краще буде для  громади міста. Я  цілком підтримую в цьому питанні міську раду, тим паче, що цьогоріч коштів на ЖКГ виділено недостатньо», - впевнений він. 

До речі, якість наданих КП послуг визначають самі  мешканці Львова. Адже, як підкреслив Андрій Мочарський, найбільше нарікань люди висловлюють на роботу ЖЕКів. «Сподіваюсь, що після укрупнення КП кількість звернень від громадян, де містяться суцільні скарги, зменшиться», - упевнений він.

Дарина Вільченко, Львів

 
Коментарі (0)