ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГКоронавірус обвалить українську економіку на 5%

Коронавірус обвалить українську економіку на 5%

Українська економіка в 2020 році впаде на 5% замість прогнозованого зростання на 3,5% на тлі світової економічної кризи, пов'язаного з наслідками пандемії коронавируса COVID-19

Українська економіка в 2020 році впаде на 5% замість прогнозованого зростання на 3,5% на тлі світової економічної кризи, пов'язаного з наслідками пандемії коронавируса COVID-19.

Про це заявив радник Президента Володимира Зеленського з економічних питань, член наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі ток-шоу "Право на владу". Він пояснив, що мова йде про базову, а не оптимістичний сценарій.

"У базовому сценарії економіка впаде на 5%, в порівнянні з тими 3,5%, на які вона повинна була вирости. Ми зіткнулися з ситуацією, коли у нас різко розширюється дефіцит державного бюджету. Дефіцит бюджету в поточному році складе близько 10%", - заявив Устенко.

За словами радника Президента, падіння української економіки пов'язаний з тим, що більше половини госекспорта - сировина, яка нікуди продавати.

"Ми падаємо через те, що було різке погіршення кон'юнктури на світових ринках, а ми все-таки сировинна країна, і більше половини нашого експорту - це сировина", - зазначив він.

Єдиним виходом в ситуації, що склалася Устенко бачить збільшення зовнішніх запозичень.

"На превеликий жаль, нам доведеться робити додаткові борги. У короткостроковій перспективі у нас немає виходу, країна повинна буде позичати гроші. Питання - як, де, під який відсоток ", - заявив він.

Устенко не виключає, що також доведеться шукати внутрішні політичні компроміси, зменшуючи витратну частину бюджету.

Радник Зеленського також виступив за політику монетарного ослаблення, тобто зниження облікової ставки.

"Ми вперше зіткнулися з такою проблемою. І вперше ми повинні будемо вести політику монетарного ослаблення, зниження облікової ставки. І це дасть ефект в середньостроковій перспективі ", - пояснив він.

На питання, яким чином можна буде наповнити держбюджет, Устенко пояснив, що головним джерелом доходу можуть стати податкова і митна сфера, але тільки після того, як там буде налагоджена робота. Також він бачить вигоду для держави, якщо вдасться продавати продовольчі ресурси на зовнішніх ринках.

Устенко зробив акцент на тому, що світова економіка вперше після Великої депресії покаже таке глобальне падіння.

Раніше у Світовому банку заявили, що пандемія коронавируса може викликати припинення економічного зростання в Китаї, а також спровокувати бідність 11 мільйонів чоловік в Східній Азії.

 

 
Коментарі (0)