ГоловнаКоментаріКредитний борг столиці зріс до 800 млн дол

Кредитний борг столиці зріс до 800 млн дол

«На момент прийняття рішення про цьогорічний бюджет міста Києва діяла стара програма приватизації, тому на сьогоднішній день існує необхідність її повного перегляду. При цьому ми розуміємо, якщо, наприклад, брати землю й майно та аналізувати ефективність надходжень, то непотрібне місту майно потрі

«На момент прийняття рішення про цьогорічний бюджет міста Києва діяла стара програма приватизації, тому на сьогоднішній день існує необхідність її повного перегляду. При цьому ми розуміємо, якщо, наприклад, брати землю й майно та аналізувати ефективність надходжень, то непотрібне місту майно потрібно продавати. Адже воно має затратну частину, а земля такої частини не має. Майно треба утримувати, підтримувати у належному стані й так далі. Тому акцент робиться на продажу цих об'єктів.

Експертна оцінка майна демонструє, що на 1,3 млрд дол, які заплановані в бюджеті, ми цього року не виходимо. Для цього потрібно підготуватися. Зокрема, мова йде про пакети акцій банку «Хрещатик» та інших комунальних підприємств, де є частка власності (териріальної громади м.Києва - авт.).

Стосовно зовнішнього боргу міста Києва. На сьогодні він складає 200 млн дол. з погашенням 15 липня цього року, 250 млн дол. – це погашення у листопаді 2012 року і така ж сума – у листопаді 2015 року. Загалом – це 700 млн дол. Однак з урахуванням цієї позики і з урахуванням, що 200 млн дол. – рефінансується, то мова йде про те, що загальний борг складатиме 800 млн дол.

Крім цього, згідно методології обліку боргу, до складу боргу входят гарантії на 110 млн євро, які адресовані КП «Київський метрополітен», КП «Київпасранс» та КП «Київдорсервіс» на дорожньо-транспортну інфрастурктуру, на її підготовку до Євро-2012. На сьогодні вибірка цих кредитів ще не почалася. Гарантійний випадок можливий, враховуючи фінансовий стан цих підприємств, починаючи з 2013 року.

Стосовно зобов'язань, які ми не класифікуємо як прямий борг. В обліку вони зазначені як відстрочений платіжний обов'язок у сумі 3,2 млрд грн. Ці кошти бралися на погашення боргу на різницю в тарифах».

 
Коментарі (0)