ГоловнаНовини ЖКГКрим розпочинає боротьбу за чисту питну воду

Крим розпочинає боротьбу за чисту питну воду

Власні ресурси Криму покривають потребу в питній воді лише на 30%, інша вода надходить по Північно-Кримському каналу. Втрати води колосальні, а її якість - недостатня. Таку інформацію озвучив глава Ради міністрів Криму Василь Джарти на нараді, присвяченій питанням забезпечення автономії якісною водо

Власні ресурси Криму покривають потребу в питній воді лише на 30%, інша вода надходить по Північно-Кримському каналу. Втрати води колосальні, а її якість - недостатня. Таку інформацію озвучив глава Ради міністрів Криму Василь Джарти на нараді, присвяченій питанням забезпечення автономії якісною водою.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в ГУ інформполітики Радміну АРК.

Враховуючи цю обставину, Джарти доручив негайно розпочати розробку проекту будівництва сучасних комплексів по очищенню води на Південному березі Криму.

«Радмін готовий профінансувати розробку проекту, щоб уже в наступного року почати будівництво таких заводів», - сказав глава уряду автономії.

Джарти підкреслив, що забезпечити всіх жителів півострова чистою і якісною водою - одне з найважливіших завдань влади. Він також зазначив, що пілотний проект буде передбачати будівництво очисних комплексів у Великій Ялті та Великій Алушті. Розробляти його буде робоча група під керівництвом заступника голови Ради міністрів - міністра регіонального розвитку і ЖКГ АРК Азіза Абдуллаєва.

«Необхідно буде вирішити безліч питань: де встановлювати комплекси, як доставляти воду до споживачів. Підключайте вчених, підприємства, які вже мають досвід такої діяльності, і починайте роботу», - рекомендував Джарти керівнику робочої групи.

Брати участь у розробці проекту будуть, зокрема, співробітники корпорації «Науковий парк «Київська політехніка» та підприємства «Технології природи», яке вже побудувало в Україні сучасний завод з очищення води. Комплекс, що працює на обладнанні компанії «General Electric», доводить до відповідності найвищим стандартам якості 12 тис. куб. м води на добу. Мінеральні домішки, виділені з води, можна використовувати в будівництві.

«Ми включимо до проекту очищення води з артезіанських свердловин, з Північно-Кримського каналу і навіть морської води», - сказав представник компанії «Технології природи» Володимир Рисухін.

Президент корпорації «Науковий парк «Київська політехніка» Михайло Згуровський, зі свого боку, повідомив, що у проекті буде передбачено будівництво невеликих комплексів з очищення води.

«Немає потреби будувати гігантський завод, щоб потім вода забруднювалася під час доставки по водогонах», - сказав Згуровський. Він також зазначив, що в комплексах буде застосовуватися багаторівнева технологія очищення води від сторонніх домішок. Головним етапом стане очищення з використанням зворотного осмосу, коли вода під тиском пропускається через мембрани, що затримують усі сторонні домішки.

«Це найнадійніша технологія очищення», - підкреслив учений, додавши, що саме зворотний осмос рекомендований Міністерством охорони здоров'я України як базова технологія очищення води.

 
Коментарі (0)