ГоловнаНовини ЖКГКіровоград: «альтернативні» котельні задорогі, але перспективні

Кіровоград: «альтернативні» котельні задорогі, але перспективні

Перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко провів нараду щодо перспектив будівництва блочно-модульних котелень в закладах бюджетної сфери області.Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у Кіровоградської ОДА.У зустрічі взяли участь представники влади з Маловискі

Перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко провів нараду щодо перспектив будівництва блочно-модульних котелень в закладах бюджетної сфери області.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у Кіровоградської ОДА.

У зустрічі взяли участь представники влади з Маловисківського, Новоархангельського, Новомиргородського та Добровеличківського районів, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрій Вольський, директор ТОВ «Біоенергоінвест» Сергій Наконечний та генеральний директор ПАТ «Інтерресурси» Кирило Москаленко.

А.Ніколаєнко нагадав, що це вже друга зустріч з представниками товариства, які пропонують співпрацю через інвестування власних коштів в нове обладнання з виробництва теплової енергії із деревини для бюджетних установ з метою зменшення енергоспоживання. Крім цього, проектом передбачено, що спорудження та експлуатація котелень буде здійснюватися силами компанії, а заклади розраховуватимуться з нею за спожите тепло згідно з фактичними показниками приладів обліку теплової енергії.

Під час перемовин попередньо було обрано 9 об'єктів із вищеперелічених районів. Проте, ознайомившись з проектом, його перевагами, керівників територій найбільше засмутив зависокий тариф на послуги теплопостачання установ, оскільки місцеві бюджети у поточному році не в змозі його осилити. До того ж, в окремих районах вже витрачено кошти на закупівлю вугілля для шкіл та лікарень. Разом з тим, на їхню думку, такий проект вартий уваги, адже окремі території мають обмежені фінансові можливості для будівництва нових сучасних котелень, тим паче пристосованих до альтернативних джерел палива.

За словами С.Наконечного, в рамках інвестпроекту передбачається реконструкція або заміна старих газових котлів на пілетні, а також будівництво котелень неподалік обраних об'єктів, що зменшить втрати теплової енергії. При цьому компанія націлена передусім на співробітництво з місцевими виробниками альтернативного палива, що зменшить транспортні витрати, які закладаються в тарифі. За його підрахунками, для опалення одного об'єкту в середньому необхідно буде використати близько 4,5 тис. куб м сировини.

А.Ніколаєнко все таки рекомендував керівництву товариства переглянути тариф, знайти можливість його здешевити (можливо за рахунок впровадження власного виробництва біопалива), а з огляду на те, що переважна більшість територій вже запаслися твердим паливом для закладів соціальної сфери, проект доведеться відкласти до наступного року. А керівникам територій, які співпрацюватимуть з ТОВ «Біоенергоінвест», він порадив передбачити необхідний фінансовий ресурс під час формування бюджетів на наступний рік.

 
Коментарі (0)