ГоловнаНовини ЖКГ«Доступним житлом» цьогоріч стануть 88 житлових об'єктів

«Доступним житлом» цьогоріч стануть 88 житлових об'єктів

88 об'єктів житлового будівництва візьмуть участь у Державній цільовій соціально-економічній програмі будівництва (придбання) доступного житла у 2011 році.Про це повідомив директор Департаменту житлового будівництва, будіндустрії та промисловості будівельних матеріалів Олександр Непомнящий, інформує

88 об'єктів житлового будівництва візьмуть участь у Державній цільовій соціально-економічній програмі будівництва (придбання) доступного житла у 2011 році.

Про це повідомив директор Департаменту житлового будівництва, будіндустрії та промисловості будівельних матеріалів Олександр Непомнящий, інформує пресс-служба Мінрегіону.

За його словами, сьогодні міністерством виданий наказ, який затверджує перелік об'єктів житлового будівництва, на які спрямують 100 млн грн, виділені з державного бюджету у 2011 році. Серед них – 25 об'єктів, що були включені до програми минулого року та 63 нових об'єкти зі всіх регіонів України.

«25 об'єктів, що фінансувалися у минулому році, залишено у програмі. Це пов'язано з тим, що деякі з цих об'єктів ще не введені в експлуатацію, а в деяких – не повною мірою реалізовані квартири», – зазначив О.Непомнящий.

Він також поінформував, що перелік нових об'єктів, а це 63 недобудови, днями визначила спеціальна Комісія, створена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання рішення уряду. При формуванні переліку, Комісія керувалася такими критеріями, як ступінь готовності, наявність дозвільної та проектно-кошторисної документації, відповідність попиту та ділова репутація забудовників.

Експерт зазначив, що цьогоріч вимоги до об'єктів гнучкіші ніж декілька років тому:

«Якщо у 2009 році, відповідно до законодавства, було профінансовано лише ті об'єкти, ступінь готовності яких складала 70%, у 2010 – 50%, цього року ми обирали проекти, чия ступінь готовності значно нижча».

Наступним кроком для визначених компаній-забудовників стане укладання договору з Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Саме фонд є одержувачем бюджетних коштів та відповідальним виконавцем заходів Програми.

О.Непомнящий Програму «Доступного житла» називає ефективною, адже, каже, вона дає змогу гарантувати інвестору збереження вкладених ним коштів. «Ми контролюємо процес як будівництва, так і освоєння коштів – щомісяця будівельники звітуватимуть за спеціальними формами Фонду про освоєння капітальних вкладів. Сертифіковані фахівці Фонду перевірятимуть відповідність звітів, аж тоді перераховуються кошти відповідно до обсягів виконаних робіт».

 
Коментарі (0)