ГоловнаКоментарі«Газпром» купує облгази - поганий знак для українських олігархів

«Газпром» купує облгази - поганий знак для українських олігархів

У 2006 р. Віктор Вексельберг купив 5 облгазів в Україні - ВАТ «Дніпрогаз», ВАТ «Донецькміськгаз», ВАТ «Криворіжгаз», ВАТ «Харківміськгаз» та ВАТ «Харківгаз». Всі вони були об'єднані під дахом ТОВ «КЕС-Україна». Давня і тісна дружба Вексельберга з «Газпромом» ще 5 років тому дозволила побачити за с

У 2006 р. Віктор Вексельберг купив 5 облгазів в Україні - ВАТ «Дніпрогаз», ВАТ «Донецькміськгаз», ВАТ «Криворіжгаз», ВАТ «Харківміськгаз» та ВАТ «Харківгаз». Всі вони були об'єднані під дахом ТОВ «КЕС-Україна». Давня і тісна дружба Вексельберга з «Газпромом» ще 5 років тому дозволила побачити за спиною «КЕС-України» тінь російського газового монополіста.

Підтвердженням цього було і те, що російський бізнесмен завжди не дуже уважно ставився до свого українського активу. У зв'язку з цим за кілька років навколо «КЕС-Україна» завжди спостерігалися конфлікти. І технічного характеру - довгі розбирання навколо вибуху житлового будинку в Дніпропетровську в 2007 р., і господарського - проблема з продовженням договору з «Нафтогазом України» в 2009 р., і управлінського характеру - скандальна зміна менеджменту в 2010 р.

Після оформлення операції перші п'ять облгазів офіційно стануть власністю ТОВ «Газпром газорозподіл», яке на 100% належить «Газпрому». Якщо офшори RosUkrEnergo AG і частково Дмитра Фірташа контролюють приблизно 2/3 поставок газу через облгази, то п'ять підприємств Вексельберга поставляли газ близько 20% споживачам на газовому ринку. Якщо врахувати, що RosUkrEnergo AG наполовину належить «Газпрому», то в активи російського монополіста сміливо можна записувати контроль над 50% облгазів України.

Перехід під офіційний контроль «Газпрому» п'яти самих дрібних облгазів в найбільш великих промислових регіонах - поганий знак для українських «олігархів».

Тепер вітчизняні «олігархи» матимуть справу не з «КЕС-Україна», а з «Газпром газорозподіл», яке зможе купувати газ безпосередньо у своєї материнської компанії ВАТ «Газпром». ТОВ «Газпром збут Україна», яке діє згідно з україно-російськими договорами, виявилося непотрібним «Газпрому».

Що захочуть отримати в «Газпромі» за дешевий газ? Відповідь наші олігархи вже знають - це власність.

У контексті переговорів щодо ціни на газ такий крок «Газпрому» у відверто прямому, і навіть нахабно-демонстративному, входженню на газовий ринок України означає одне - переговори просуваються тяжко. «Газпром» готовий піти на будь-які методи, щоб досягти прийнятного для себе результату. І контроль над облгазами буде лише додатковим козирем у грі проти України.

 
Коментарі (0)