ГоловнаНовини ЖКГЛисичанський НПЗ пішов з українського ринку

Лисичанський НПЗ пішов з українського ринку

Лисичанський НПЗ, який повністю відмовився від поставок своєї продукції в Україну, вже не повернеться на український ринок. Як вважає заступник керівника НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев, це обумовлено, насамперед, російською митною політикою. Зараз завод повністю перейшов на толінгову (давальницьку)

Лисичанський НПЗ, який повністю відмовився від поставок своєї продукції в Україну, вже не повернеться на український ринок.

Як вважає заступник керівника НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев, це обумовлено, насамперед, російською митною політикою.

Зараз завод повністю перейшов на толінгову (давальницьку) схему і переробляє російську сировину для російського ринку, відзначає експерт.

«Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін чітко сказав, що максимальна кількість нафти має перероблятися в Росії, а толінгові схеми дозволені тільки у випадку, якщо 100% нафтопродуктів, виготовлених з російської нафти, повертаються на російський ринок», - уточнив він.

Відповідно, за оцінками Рябцева, для ТНК буде невигідно переробляти російську нафту для українського ринку навіть у випадку введення «тепличного» антидемпінгового мита, яке знову буде засуджуватися на засіданні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі 6 вересня.

Тому української продукції, за його прогнозами, точно не вистачить для закриття потреб українського ринку, а значить, неможливим є зниження частки імпорту до 15%, прогнозоване міністром палива, енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойко. І введення мит обернеться лише  повним знищенням нинішніх імпортерів нафтопродуктів, що займають поки що лідируюче положення на ринку.

«Це буде вже не ринок, це буде декілька компаній, які домовляться з Міністерством палива та енергетики, і будуть самі розподіляти імпортну продукцію. Адже імпортувати паливо буде вигідно тільки тому, хто близький до влади», - запевняє експерт.

Нагадаємо, раніше Юрій Бойко заявив, що збирається повернути Україну до ситуації 2004 р., коли тільки 15% нафтопродуктів імпортувалося, оскільки діяла імпортне мито на них.

Джерело - Дело

 
Коментарі (0)