ГоловнаНовини ЖКГ«Київводоканал»: МАФи можуть залишити киян без води

«Київводоканал»: МАФи можуть залишити киян без води

Несанкціонована забудова та розміщення ларьків на мережах «Київводоканалу» призводять до ускладнень під час аварійного ремонту та загрожують залишити цілі райони міста без води та каналізації. Крім того, ларьки створюють небезпеку для життя киян.  Про це ІА «Україна Комунальна» повідомляє прес-служ

Несанкціонована забудова та розміщення ларьків на мережах «Київводоканалу» призводять до ускладнень під час аварійного ремонту та загрожують залишити цілі райони міста без води та каналізації. Крім того, ларьки створюють небезпеку для життя киян.

 Про це ІА «Україна Комунальна» повідомляє прес-служба «Київводоканалу». 

Так, на вул. Марка Черемшини, 15 у Дніпровському районі під час ремонту дірявого водопроводу, який подає вода на Деснянську насосну станцію, робітники виявили самовільне встановлення залізних гаражів безпосередньо над трубою та у санітарно-захисній зоні навколо неї.

«Київводоканал» неодноразово видавав керівництву автомобільного кооперативу приписи про необхідність негайного знесення МАФів. Але до аварійної події цього зроблено не було. Пошук власників гаражів та переміщення об'єктів затягнули проведення ремонту майже на чотири дні", йдеться в повідомленні.

Після перенесення гаражів було виявлено, що під гаражами утворилися небезпечні провали, які загрожували не лише майну, а й життю громадян.

«Однак, якщо МАФи ще можна прибрати, то звільнити зону над мережами від приватних будинків або прибудинкових конструкцій неможливо. На тій самій вулиці Марка Черемшини над трубою та майже на всій її санітарно-захисній зоні збудовано паркани та приватні будинки», йдеться в повідомленні.

Проблеми виникають не лише із трубопроводами, додали у «Київводоканалі». Так, на вул. Татарській, 6 у Шевченківському районі відбулося пошкодження високовольтного кабелю, який постачає електроенергію на Смородинську насосну станцію.

Аварійна бригада прибула на місце для проведення ремонту, але доступ до кабелю був перекритий монолітною підпірною стінкою біля розважального закладу. Проведення ремонтних робіт під фундаментом цієї споруди було неможливим.

Власники розважального закладу відмовилися надавати документи та пояснення щодо будівництва споруди.

Наразі силами аварійних бригад водоканалу вдалося локалізувати згадані аварії та ліквідувати загрозу можливих перебоїв у водопостачанні та водовідведенні.

«Однак, з кожним роком випадків самовільного встановлення МАФів стає все більше. За результатами І кварталу 2011 року виявлено 865 ларьків. З них 640 розміщених в охоронних зонах водопровідного господарства, а 225 - в охоронних зонах об'єктів каналізаційного господарства», йдеться в повідомленні.

Щоб не допустити негативних наслідків незаконної забудови, водоканал надіслав численні звернення до райдержадміністрацій, головних управлінь земельних ресурсів, контролю за благоустроєм, містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, а також постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

 
Коментарі (0)