ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетика«Нафтогаз України» йде в рабство - експерт

«Нафтогаз України» йде в рабство - експерт

Для розрахунків з «Газпромом» за спожитий природний газ у жовтні «Нафтогаз України» був змушений взяти кредит в 550 млн дол. в російського «Газпромбанку». З таким підходом до газового господарства України чого нам слід очікувати в грудні? Ситуацію коментує експерт

Для розрахунків з «Газпромом» за спожитий природний газ у жовтні «Нафтогаз України» був змушений взяти кредит в 550 млн дол. в російського «Газпромбанку». З таким підходом до газового господарства України чого нам слід очікувати в грудні? Ситуацію коментує експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, інформує ІА «Україна Комунальна».

У жовтні 2011 року залишки фінансової броні «Нафтогазу України» остаточно розпалися і не витримали ціни на газ IV кварталу в 400 дол. за 1000 куб. м.

На внутрішньому ринку зі споживачів «Нафтогазу» вдалося зібрати всього лише 200 млн дол., ще 250 млн дол. як завжди «Нафтогазу» виділила держава через традиційний канал - випуск облігацій внутрішньої державної позики. Залишалося десь знайти якісь «крихти» - 550 млн дол., дружню допомогу в оперативному порядку надав російський «Газпромбанк», який контролюється «Газпромом».

До українських банків «Нафтогаз» навіть і не звертався. Мляві і малозрозумілі спроби вийти на контакт із зарубіжними банками США, Німеччини та Великобританії викликали у тих лише подив.

Фактично «Нафтогаз» опинився в переддефолтній ситуації. Хоча і формально компанія вписалася в «дедлайн» і оформила платіж до 7 листопада, але неформально рейтингові агентства вже перебували і продовжують знаходиться на низькому старті з готовністю знизити рейтинг «Нафтогазу» з рівня CCC до дефолтного рівня DDD.

На наших очах компанія «Нафтогаз Україна» йде в рабство під чуйним керівництвом її нинішніх менеджерів. Як тут не згадати Олега Дубину, який у 2007 році змінив на посту голови правління «Нафтогазу» Євгена Бакуліна. Дубину, за його публічним визнанням на початку 2008 р. прошибив холодний піт, коли він ознайомився з фінансовими справами «Нафтогазу». Виявилося, що він прийняв компанію з нулями на рахунках, боргами і з порожніми підземними сховищами.

Сьогодні усе повторюється. Знову компанією керує Бакулін, а на носі грудень і наближаються морози. При цьому рахунки «Нафтогазу» порожні, а підземні сховища газу реально напівпорожні і не відомо чи вистачить газу до кінця опалювального сезону.

Навіть за газ, спожитий в період не дуже холодного листопада, «Нафтогазу» доведеться заплатити близько 1,3-1,5 млрд дол., якщо врахувати, що внутрішніх коштів «Нафтогазу» вистачить максимум на 300 млн дол., то слід очікувати ще одного величезного кредиту в одного з російських банків.

На цей раз «Нафтогазу» доведеться позичити в Росії 1 млрд дол. І тут можуть підключитися державні російські банки (ВЕБ, ВТБ, Ощадбанк), які контролюються урядом Росії і особисто Володимиром Путіним. У цьому випадку Росія може нав'язати «Нафтогазу» і рублевий кредит. І це фактично буде означати боргове рабство. Факт боргів буде впливати і на газові переговори України і Росії. Москва отримує козир, яким буде тиснути на Київ у бажанні отримати контрольний пакет в компанії для управління газотранспортною системою України.

Тому з сьогоднішнього дня для влади України першочерговим завданням має стати досягнення «миру» з МВФ для отримання фінансової підтримки, що дозволить не залазити на боргову російську яму.

 
Коментарі (0)