ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетика«Нелюдське» обличчя реформи ЖКГ

«Нелюдське» обличчя реформи ЖКГ

Візьмемо хоча б пропаганду створення ОСББ, обов'язкове проведення громадських слухань щодо тарифних метаморфоз. Масова агітація міст до утворення об'єднань скидається на стару добру колективізацію з подальшим перекиданням цілої купи проблем на народні плечі. Житловий фонд України загалом налічує бі

Візьмемо хоча б пропаганду створення ОСББ, обов'язкове проведення громадських слухань щодо тарифних метаморфоз.

Масова агітація міст до утворення об'єднань скидається на стару добру колективізацію з подальшим перекиданням цілої купи проблем на народні плечі. Житловий фонд України загалом налічує більше 10 млн будинків. За статистикою, майже третина будинків зведена у 1960-70 рр., а відповідно, потребує негайної реконструкції. В ідеалі, тобто згідно із Законом України «Про приватизацію житлового фонду», перед тим як пропонувати створити об'єднання співвласників, держава повинна або власними силами зробити капремонт, або відшкодувати його у грошовому еквіваленті. Але фраза «за наявності відповідного фінансування» вже вкорінилася у відповідях начальників ЖЕКів, голів міських і районних очільників тощо. Бо фінансування немає і найближчим часом не передбачається. І люди опиняються на роздоріжжі з одним шляхом, який, методом наполегливого навіювання, їм нашіптує державне керівництво – ОСББ. «Зробіть ремонт, вкладіть кошти - адже це все віднині ваше, розпорядниками коштів теж є ви самі, тобто жителі...» Це робиться з однією цілком зрозумілою метою: влада знімає із себе тягар відповідальності, щоб у разі чого розводити руками і кивати у бік мешканців – у них же на руках усі управлінські й фінансові карти.

Тому варто згадати слова ще одного політика: тем, де закінчуються гроші – починається реформа.

Підштовхнути людей до «самостійного плавання» покликані і тотальні громадські слухання. На порядку денному – визначення громадської думки щодо підвищення вартості цін на житлово-комунальні послуги. Навіть звучить цинічно... Ну яке може бути ставлення у громадськості до підвищення тарифів? Це черговий спосіб заявити про фінансову безвихідь, необхідність підвищення ціни і зайвий раз проанонсувати рятівний жилет у вигляді ОСББ.

На жаль, сьогоднішню галузеву реформу держава нав'язує нам, як успішний симбіоз потреб населення і ринкових перетворень, хоча насправді має лише одну мету: прикрити власний фінансовий та управлінський дефіцит.

Грамотна Юлія спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)