ГоловнаНовини ЖКГ«Іще раз про концесію...» - експерти розробляють Стратегію розвитку столиці

«Іще раз про концесію...» - експерти розробляють Стратегію розвитку столиці

Державно-приватне партнерство у вигляді концесії є основним шляхом залучення інвестицій у модернізацію та оновлення інженерних мереж української столиці. Таку думку висловили експерти та члени Консорціуму із написання Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року під час третього засідання Громадської ра

Державно-приватне партнерство у вигляді концесії є основним шляхом залучення інвестицій у модернізацію та оновлення інженерних мереж української столиці. Таку думку висловили експерти та члени Консорціуму із написання Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року під час третього засідання Громадської ради.

Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі КМДА.

Наразі чверть усіх кабельних електромереж та 41% трансформаторних підстанцій Києва експлуатуються понад 30 років, термін експлуатації більше половини тепломереж і котлів та 70% теплопунктів вичерпано. У зв'язку з чим у середньому за опалювальний сезон відбувається більше, ніж 50 аварій на день, і з кожним роком їхня кількість збільшується.

За словами керівника проекту компанії BCG Сергія Перапечки, у модернізацію лише теплового і енергетичного господарства Києву необхідно інвестувати 1500 млн. євро і 220 млн. євро відповідно, що наразі для бюджету міста є непідйомною сумою. Для порівняння, за 2009-2010 роки Київ інвестував у модернізацію тепломереж менше 1 млн. грн.

Як йдеться в повідомленні, концесія передбачає передачу комерційних ризиків та інвестиційних зобов'язань приватному інвестору при тому, що місто зберігає за собою право власності на стратегічний актив.

Зокрема, старший менеджер проектів Фонду «Ефективне управління» Андрій Лобач зазначив: «Державно-приватне партнерство передбачає передачу мереж в управління приватному партнерові на умовах визначеної заздалегідь динаміки тарифів і орієнтирів щодо зниження витрат. Щоб створити мотивацію, інвесторові буде надано частину коштів, які будуть отримані в результаті підвищення ефективності мереж».

Крім того, окрема галузь ЖКГ, яка потребує реформування, – водопостачання та водовідведення. Комплексної реконструкції потребують Дніпровська та Деснянська водозабірні станції, головний міський каналізаційний колектор та Бортницька станція аерації.

Так, за словами начальника Головного управління комунального господарства КМДА Дмитра Новицького, першочерговими заходами для нормалізації ситуації, як тимчасовий захід до повної реконструкції Бортницької станції аерації, є нарощування дамб мулових полів, подальше розроблення та реалізація проекту реконструкції станції, заміна енерго- та технологічного обладнання водопровідно-каналізаційних насосних станцій, реконструкція Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій та об'єктів артезіанського водопостачання, заміна та санація розподільчих мереж водопостачання та водовідведення.

 
Коментарі (0)