ГоловнаНовини ЖКГЛьвівобленерго погодилось розтермінувати борг Львівводоканалу

Львівобленерго погодилось розтермінувати борг Львівводоканалу

Учора, 14 травня 2011 року, керівництво ЛМКП «Львіводоканал» та ВАТ «Львівобленерго» підписали угоду про розтермінування боргу.Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ЛМР.Як зазначено в повідомленні, комунальне підприємство заборгувало енергетичній компанії 1,5 млн грн за спожиті ен

Учора, 14 травня 2011 року, керівництво ЛМКП «Львіводоканал» та ВАТ «Львівобленерго» підписали угоду про розтермінування боргу.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі ЛМР.

Як зазначено в повідомленні, комунальне підприємство заборгувало енергетичній компанії 1,5 млн грн за спожиті енергоносії у лютому. Відтак, підприємство отримало попередження про загрозу знеструмлення насосних станцій.

Відповідно до досягнутих домовленостей, водоканал зобов'язується до кінця поточного року погашати борг у сумі 250 тис грн щомісячно. Окрім того, у повному обсязі сплачуватиметься за поточне споживання електроенергії, яке, зокрема, у червні становитиме близько 9 млн грн.

«Ми домовилися з енергетиками про розтермінування боргу. Ми вдячні Львівобленерго за розуміння. Однак проблема не зникла. Так, нас завтра не відімкнуть. Але вже сьогодні можна спрогнозувати, що обігових коштів підприємства не вистачає на погашення всіх зобов'язань. Тарифи на електроенергію зростають щомісячно, а ціна на воду фіксована. У таких нерівних умовах усі водоканали України поступово нарощують борги. А відтак, енергетики вдаються до крайніх заходів та періодично знеструмлюють водоканали Харкова, Ужгорода, Керчі, Луганська, Житомира», - зазначив директор ЛМКП «Львівводоканал» Мирослав Заплатинський.

У такій складній ситуації об'єднання підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» звернулися до Президента та уряду країни з проханням вжити термінових заходів, аби не допустити до техногенної катастрофи у галузі.

«Щоб вийти з боргової ями, необхідно або врегулювати перегляд цін на енергоринку, або виділяти субвенції з держбюджету на погашення різниці в тарифах. Наразі без сторонньої допомоги нашому підприємству, мабуть, не вдасться виконати гарантійні зобов'язання перед енергетиками», - вважає М.Заплатинський.

Довідка:

Технологія виробництва послуг з водопостачання та водовідведення у Львові є дуже енергомісткою. Адже на шляху від артезіанської свердловини до споживача вода підкачується надпотужними насосними станціями. Завдяки впровадженню енергоощадних заходів за кошти Світового банку Львівводоканалу вдалося досягти значної економії електроенергії: до 11 млн кВт\год в рік. Однак постійне дорожчання вартості енергоносіїв зводить нанівець економічний ефект від реалізованих проектів.

З початку 2011 року вартість енергоносіїв для водоканалу змінювалася щомісяця; загалом тарифи зросли на 16%.

 
Коментарі (0)