ГоловнаСпецпроектиСпецпроектиМайбутнє галузі будівництва: 6 фактів про автономні будівлі, які спонукають до роздумів

Майбутнє галузі будівництва: 6 фактів про автономні будівлі, які спонукають до роздумів

Аби мінімізувати вплив на довкілля, у цих футуристичних будівлях максимально використовуються найсучасніші технології, штучний інтелект та відновлювальні джерела енергії.

Швидкий розвиток технологій останніми роками дав поштовх революції в галузі будівництва, яка переросла в концепцію автономних будівель. 

Аби мінімізувати вплив на довкілля, у цих футуристичних будівлях максимально використовуються найсучасніші технології, штучний інтелект та відновлювальні джерела енергії. Усе це максимально оптимізує використання енергії та покращує комфорт мешканців.

Якщо ви про них нічого не знали, пропонуємо 6 цікавих фактів про автономні будівлі та їхній потенціал до революції нашого помешкання та взаємодії з будинками.

Автономні будівлі нас оточують довше, ніж вам здається

Що ви відповісте на запитання: «Як давно нас оточують автономні будівлі?» Ті, хто скаже «50 років» матиме рацію. 

Ця концепція бере початок ще у 1970-х роках, коли, через вичерпання ресурсів та задля скорочення шкоди довкіллю, активісти з інженерами почали шукати альтернативу тодішнім підходам у будівництві. 

Проєкти на кшталт «Ковчега» та «Земних кораблів» заклали підґрунтя для сучасних автономних будинків та започаткували новий підхід, який переріс у сучасні рішення.

Піонери енергоефективності

Ми часто-густо автоматично сприймаємо сучасні технології, як екологічно безпечні. 

Але є чимало прикладів, які спростовують таке сприйняття. Електромобілі часто вважають дуже екологічно безпечними через брак вихлопної труби, але ж люди забувають про процес виробництва батареї. Інший приклад: зараз гравці спалюють менше пального, коли грають в інтернет-казино, замість того, аби їхати до відповідного закладу, але для генерування енергії, яка потрібна для обслуговування сайтів, також потрібно чимало ресурсів. 

Але автономні будівлі, з іншого боку, це зовсім інша справа. Вони проєктуються без залучення електромережі, систем водопостачання та водовідведення, та мають на меті самодостатність у задоволенні власних потреб в електроенергії, воді та утилізації відходів.

Через місцеві ресурси, на кшталт енергії сонця і дощової води, вони мінімізують викиди парникових газів і споживання ресурсів.

У кризові часи вони надійніші

Автономні будівлі забезпечують життєво важливе відчуття безпеки під час стихійних лих чи військових атак.

Їхня незалежність від зовнішньої інфраструктури забезпечує безперебійну роботу будівлі навіть під час перебоїв із постачанням комунальних послуг, адже такі будівлі здатні самостійно виробляти електроенергію, збирати дощову воду чи утилізувати відходи на місці. 

Мешканці будуть у більшій безпеці, ніж у звичайних будівлях, що робить автономні будівлі перспективним рішенням у період невизначеності в сучасному швидкоплинному світі.

Вони дешевші за традиційні будівлі

На боці автономних будівель переконлива перевага з точки зору нижчої вартості володіння. Упродовж будівництва, безперечно, доведеться витратити додаткові кошти на специфічні технології, але в довгостроковій перспективі вони виявляться суттєво дешевшими, адже тут мінімізуються операційні витрати, завдяки зменшенню залежності від зовнішніх послуг, на кшталт електро/водопостачання й утилізації відходів. Такі заощадження на комунальних послугах і витратах на обслуговування накопичуються із часом, тому вони фінансово привабливіші для власників житла й загалом будівлі.

Ці дві переваги є дуже важливими в той час, коли багато власників турбуються про довкілля і змушені контролювати власні витрати.

Може ви в такому працюватимете

До 2018 року дослідження та література про автономні будівлі здебільшого стосувалися житлових будинків для створення екологічно нейтрального та самодостатнього житлового простору для певних осіб та сімей.

Але принципи й технології, на яких ґрунтуються автономні будівлі, можна застосувати до різноманітних будівель.

Завдяки подальшим дослідженням і розвитку такі концепції можуть поширитися і на комерційну нерухомість, на кшталт офісів та роздрібних крамниць. У такому разі, можливо, ви скоро працюватимете в такій будівлі та користуватиметеся екологічно нейтральними джерелами енергії та технологіями.

Впровадження принципів автономії в різноманітних будівлях може підштовхнути поширення екологічно нейтральних принципів проєктування та експлуатації, що зменшить рівень впливу на довкілля та сприятиме запровадженню енергоефективних підходів у різних секторах будівництва.

Уже відчувається роль ШІ

Як і в багатьох інших технологічних галузях, дослідники вивчають потенціал систем зі штучним інтелектом для автономного будівництва.

Це означає, що взаємодія з мешканцями буде більш персоналізованою та інтуїтивно зрозумілою. У будівлях майбутнього будуть використовуватися передові сенсорні технології в поєднанні з глибоким навчанням, аби передбачити індивідуальні уподобання і підлаштувати середовище відповідним чином.

Уявіть будинок, який автоматично регулює освітлення, температуру й навіть план кімнати з огляду на ваші щоденні звички та вподобання.

Такий рівень персоналізованої автоматизації має не лише підвищити рівень комфорту, а й оптимізувати енергоспоживання на індивідуальному рівні, що лише підвищить ефективність таких будинків.

То яким буде світ через 10 років? Чи стануть автономні будівлі нашим основним методом будівництва? Напевне можна стверджувати одне — автономні будівлі швидко змінюють методи будівництва та дизайну.

Авжеж, будівельна галузь постійно змінюється, але застосування технологій зведення автономних будівель є доволі перспективним, адже вони дадуть нам змогу створити екологічно нейтральне, надійніше та розумніше оточення для проживання майбутніх поколінь.

 
Коментарі (0)