ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГМеморандум з МВФ спровокує зростання боргів за ЖКП

Меморандум з МВФ спровокує зростання боргів за ЖКП

Для отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду Україна повинна виконати ряд умов. Одне з них - скасування дії постанови уряду від 24 грудня 2019 року, яке передбачає коригування платіжок за опалення при зміні вартості газу

Підвищення тарифів на опалення, яке відбудеться через передбаченої Меморандумом про співпрацю України з МВФ скасування постанови Кабміну №1082 ( «знижок Гончарука»), призведе до збільшення штрафів за борги по платежах.

Про це повідомляє аналітичний портал «Хвиля» з посиланням на Страна.ua.

Для отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду Україна повинна виконати ряд умов. Одне з них - скасування дії постанови уряду від 24 грудня 2019 року, яке передбачає коригування платіжок за опалення при зміні вартості газу. Тобто, тарифи будуть залишатися незмінними навіть при значному зниженні ціни на газ.

Через підвищення тарифів будуть рости борги за платіжками. Однак українська влада має намір дозволити комунальним підприємствам більш жорстко чинити з боржниками, зокрема збільшити штрафи.

Меморандумі про співпрацю з МВФ Україна обіцяє розробити «адекватні інструменти для постачальників централізованого теплопостачання, щоб забезпечити збір платежів від домогосподарств (у тому числі за допомогою більш високих штрафів і законодавчих жорсткостей)».

У коментарі Страна.ua експерт по комунальній інфраструктурі Андрій Никончук заявив, що одним із заходів по відношенню до боржників може стати навіть виселення з квартири.

 

 
Коментарі (0)