ГоловнаНовини ЖКГМешканцям столичних Осокорків очистять питну воду

Мешканцям столичних Осокорків очистять питну воду

Мешканці столичних Осокорків отримуватимуть якісну екологічну питну воду завдяки впровадженню у Комплексі артезіанського водозабезпечення житлового масиву «Осокорки-Північні» новітньої технології знезараження питної води за допомогою водного розчину гіпохлориту натрію. З новою технологією очищення в

Мешканці столичних Осокорків отримуватимуть якісну екологічну питну воду завдяки впровадженню у Комплексі артезіанського водозабезпечення житлового масиву «Осокорки-Північні» новітньої технології знезараження питної води за допомогою водного розчину гіпохлориту натрію. З новою технологією очищення води ознайомився голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, інформує прес-служба КМДА.

«Сьогодні для знезараження питної води частіше за все використовують активний хлор. Однак цей метод має свої недоліки, і основний із них полягає в тому, що транспортування чи зберігання рідкого хлору пов'язані з підвищеною небезпекою. У зв'язку з цим ми підтримали ідею запровадити новітні екологічні технології очищення води. Зокрема, мова йде про заміну рідкого хлору на гіпохлорит натрію, який є більш безпечним, але так само ефективним. Сьогодні ми запускаємо об'єкт, що використовуватиме цю технологію. Для нас важливо, щоб кияни отримували якісну, екологічно чисту воду», – сказав Олександр Попов.

Для виготовлення розчину гіпохлориту натрію на території комплексу артезіанського водозабезпечення житлового масиву Осокорки-Північні встановлено дві сучасні електролізні установки ЕП-10-26, виробництва ГК «Промтехвод». Сучасна і безпечна технологія, яку використовуватимуть на Осокорках, заснована на електрохімічному отриманні гіпохлориту натрію із розчину харчової солі під дією електричного струму безпосередньо на місці споживання, як у даному випадку на підвищувальній насосній станції.

Розчин гіпохлориту натрію має аналогічні властивості, як і хлор-газ, але водночас має ряд переваг. Зокрема, електрохімічний гіпохлорит натрію є низько концентрованим і, навіть при аварійному розливі, він не становить небезпеки. Крім того, використання цього методу не потребує зберігати місячний запас сильнодіючої отруйної речовини, як хлор, адже гіпохлорит натрію виробляється безпосередньо на місці споживання у необхідній кількості. Натомість у запасі необхідно мати лише харчову сіль.

Однак основна перевага полягає в екологічній безпеці застосування гіпохлориту натрію як для населення, так і для персоналу станцій.  Використовуючи гіпохлорит натрію замість хлору, підприємства водопідготовки зберігають високі показники якості води, при цьому виходять з розряду «особливо небезпечних об'єктів».

 
Коментарі (0)