ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетикаМетодика підготовки до зими з’явиться... наступного року

Методика підготовки до зими з’явиться... наступного року

При цьому хочу відзначити, що всі питання, пов'язані з підготовкою до зими, належать виключно до компетенції органів місцевого самоврядування, які повинні проводити певні заходи і передбачати їх фінансування. У той же час, у Міністерстві розуміють, що є певні ризики, як з організаційних питань, так

При цьому хочу відзначити, що всі питання, пов'язані з підготовкою до зими, належать виключно до компетенції органів місцевого самоврядування, які повинні проводити певні заходи і передбачати їх фінансування. У той же час, у Міністерстві розуміють, що є певні ризики, як з організаційних питань, так і щодо фінансування, а також по наявності певного обладнання, машин і механізмів.

Свого часу ми розіслали відповідний лист, в якому зверталася особлива увага на створення штабів з організації робіт, пов'язаних з підготовкою до зими. У ньому, поряд з іншими пропозиціями, органам місцевого самоврядування було рекомендовано укласти договори з будівельними компаніями із залучення їх техніки для збирання та вивезення снігу.

Ми розуміємо, що в зимових умовах без ексцесів дуже складно обійтися. Пов'язано це насамперед з тим, що чинна нормативно-правова база не передбачає нормального планування роботи з підготовки до зими.

Враховуючи це, вже в поточному році в Міністерстві розпочато роботу з розробки Методики з підготовки різних населених пунктів до зими. Це буде нормативно-правовий акт, зареєстрований в Міністерстві юстиції України. Новий документ визначить порядок підготовки до зими населених пунктів, розташованих в різних кліматичних зонах.

Крім цього, у даному документі будуть розрахунки для кожного міста по необхідній кількості спеціальної техніки, посипальних матеріалів і якості підготовки дорожньо-транспортної мережі. Ця Методика, яка розробляється з урахуванням досвіду, в тому числі і негативного минулих років, буде сприяти більш якісній підготовці наших населених пунктів до зими.

Окремо в документі планується розглянути і необхідний запас пально-мастильних матеріалів, який треба мати. Досвід минулого року, коли за два дні роботи випала місячна норма снігу і був витрачений весь місячний запас ПММ, переконує нас, що цьому питанню необхідно приділяти особливу увагу.

У  час у питаннях підготовки до зими ми маємо і позитивний досвід. У Донецьку, наприклад, торік для збирання та вивезення снігу активно використовували, на договірних умовах, спеціальну техніку будівельних компаній, а в Запоріжжі - техніку військових частин.

Олександр Ігнатенко, начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)