ГоловнаНовини ЖКГМиколаївська область почала боротьбу з хімічними відходами

Миколаївська область почала боротьбу з хімічними відходами

Миколаївська область вже другий рік поспіль бере участь у програмі Уряду України щодо вивозу з території країни небезпечних відходів хімічного виробництва. Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА. Минулого року перша партія сполук гексахлорбензолу, що зберігалис

Миколаївська область вже другий рік поспіль бере участь у програмі Уряду України щодо вивозу з території країни небезпечних відходів хімічного виробництва.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА.

Минулого року перша партія сполук гексахлорбензолу, що зберігались на полігоні небезпечних відходів поблизу м. Калуш Івано-Франківської області, була відправлена з території Миколаївського морського торгівельного порту, а уся подальша перевалка небезпечних відходів здійснювалась з території спецпорту «Октябрьск». Цей порт знаходиться на достатній відстані від населених пунктів Миколаївської області та має відповідні причали, призначені для роботи зі спеціалізованими вантажами.

6 жовтня перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Геннадій Ніколенко привіз миколаївських журналістів на територію спецпорту «Октябрьск», де представники ЗМІ мали змогу безпосередньо спостерігати за тим, як ведеться перевантаження відходів.

Як повідомив Геннадій Ніколенко, під час зазначених робіт ведеться постійний моніторинг повітря, води та ґрунту – з метою запобігання будь-якого забруднення. А для транспортування гексахлорбензолу використовують виключно герметичну м'яку тару (біг-беги), що відповідає вимогам Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів. Працівники залізниці та морського порту пройшли інструктаж з техніки безпеки, докери проводять роботи у костюмах хімічного захисту.

Через територію Миколаївської області планується перевезти приблизно таку ж кількість хімічних відходів, як і минулого року – близько 11 тисяч тонн.

За цим же проектом з території області вивозяться пестициди, які накопичились на Миколаївщині. Всього треба вивезти 698 тонн пестицидів, з них вже вивезено 450 тонн.

 
Коментарі (0)