ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГМіненерго вимагає від уряду переглянути ціну на газ для населення

Міненерго вимагає від уряду переглянути ціну на газ для населення

В Міненерго мають намір запропонувати Кабміну розглянути збереження ціни на газ для населення на поточному рівні на наступному тижні.

В Міненерго мають намір запропонувати Кабміну розглянути збереження ціни на газ для населення на поточному рівні на наступному тижні.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України планує подати на розгляд уряду постанову про збереження ціни на газ для населення на поточному рівні. Зокрема, Міненерго планує внести на розгляд уряду відповідну постанову на наступному тижні.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, йдеться в повідомленні РБК-України.

"Так, на наступному тижні ми внесемо на розгляд Кабміну питання про збереження ціни на газ для населення", - повідомив Насалик.

Нагадаємо, 28 березня Кабінет міністрів України продовжив дію положення про покладення спеціальних зобов'язань НАК "Нафтогаз України" до 1 червня 2018 року. Постановою від 22 березня 2017 року уряд поклав спеціальні зобов'язання на суб'єктів ринку природного газу на строк до 1 квітня 2018 року. Вони полягають у продажу палива для потреб побутових споживачів за ціною, розрахунок якої прив'язаний до ринкових середньорічних цінами на європейському хабі.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що прийняття документа продовжить дію спеціальних зобов'язань суб'єктів ринку для забезпечення громадських інтересів на ринку природного газу до 1 червня 2018 року.

Нагадаємо, раніше Україна узгодила механізм розрахунку ціни газу для населення з МВФ, а його впровадження було однією з умов отримання четвертого траншу в квітні 2017 року.

Згідно з цією методикою, на НАК до 1 квітня 2018 року були покладені спеціальні обов'язки - продавати паливо для потреб побутових споживачів за ціною, розрахунок якої прив'язаний до ринкових середньорічних цін на європейському хабі (імпортного паритету). Якщо ціна газу на опалювальний період 2017-2018 років відхиляється від імпортної на 10%, то на початку та в кінці опалювального сезону, вона мала підлягати коригуванню. Якщо б уряд слідував з цим домовленостям, з 1 жовтня 2017 року вартість тисячі кубометрів газу для населення зросла б від нинішніх 4 942 тис. гривень на 17-18%.

Відмова виконувати зобов'язання по ціні на газ фактично стала основною перешкодою для перегляду програми і отримання Україною наступного траншу, який Кабінет міністрів очікував ще в кінці 2017 року.

 

 
Коментарі (0)