ГоловнаНовини ЖКГМінрегіон перед вибором: вкладати кошти в теплотраси, субсидії або різницю в тарифах

Мінрегіон перед вибором: вкладати кошти в теплотраси, субсидії або різницю в тарифах

На сьогоднішній день для ліквідації існуючих проблем на теплотрасах Україні необхідно витратити 14 млрд грн.Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк, передає кореспондент ІА «Україна Комунальна».«Нам треба закласти 14 мільярдів гриве

На сьогоднішній день для ліквідації існуючих проблем на теплотрасах Україні необхідно витратити 14 млрд грн.

Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк, передає кореспондент ІА «Україна Комунальна».

«Нам треба закласти 14 мільярдів гривень на заміну мереж», - сказав А. Близнюк і додав, що сьогодні міністерство з урахуванням відсутності необхідних коштів стоїть на роздоріжжі між тим, чи вкладати гроші в ремонт існуючих систем, чи передбачити виплату соціальних субсидій та пільг, або ж закладати їх на компенсацію різниці в тарифах.

У той же час міністр підкреслив, що при такому високому рівні тепловтрат питання реконструкції теплотрас стає першочерговим, а при правильному підході його реалізація дозволить заощадити близько 5 млрд кубометрів газу, які Україна закуповує в Росії.

«Якщо ми зараз втрачаємо 10% (тепла – Ред.) як мінімум по котельних, 20% - у мережах, 50% - у будинках, то нам треба вкласти кошти сюди, щоб ми це не втрачали. Якщо ми це втрачати не будемо, то нам потрібно буде витрачати менше газу на котельних, а люди, які утеплять (і ми разом з ними) приміщення, менше будуть витрачати енергії, щоб опалювати ці приміщення. І тоді ми економимо 5 млрд кубометрів газу, які ми купуємо у Росії», - сказав Анатолій Близнюк.

У той же час він підкреслив, що на сьогоднішній день теплокомуненерго витрачають близько 12 млрд куб. м газу на рік.

Так само міністр акцентував увагу присутніх на тому, що з 33 тис. км експлуатованих в Україні тепломереж понад 5,4 тис. км знаходяться у зношеному стані, а 77 тис. котлів (21% від їх загальної кількості) експлуатуються вже більше 20 років.

 
Коментарі (0)