ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГМінрегіон виділить на ОСББ 2 млрд грн

Мінрегіон виділить на ОСББ 2 млрд грн

«Ми максимально працюємо, щоб активність громадян була ще більшою. З 2008 року близько 9 млн грн ми з міського бюджету виділили на підтримку ОСББ. Цього року ще 1,9 млн ми отримали як підтримку від USAID – для трьох ОСББ на теплозбереження», – сказав Андрій Садовий. Заступник

«Ми максимально працюємо, щоб активність громадян була ще більшою. З 2008 року близько 9 млн грн ми з міського бюджету виділили на підтримку ОСББ. Цього року ще 1,9 млн ми отримали як підтримку від USAID – для трьох ОСББ на теплозбереження», – сказав Андрій Садовий.

Заступник голови Львівської ОДА Володимир Губицький наголосив, що в області програму реформування житлового господарства прийнято цього літа, до неї, зокрема, входить програма підтримки і розвитку ОСББ.

«В області на 4 600 багатоквартирних будинків створено 920 ОСББ. Головне завдання влади – зробити сприятливі умови, щоб приватні власники квартир йшли на об'єднання. За програмою, до 2014 року планується створення 3 тис. ОСББ», – сказав Губицький.

Олександр Аліпов розповів, що сьогодні в Україні створено понад 14 тис. ОСББ, що становить 15% від житлового фонду країни.

«Цього замало, тому ми створюємо умови для того, щоб поширити цей досвід. Сьогоднішній форум напрацьовуватиме пропозиції щодо вдосконалення законодавства, щоб люди самі могли створювати, працювати і ніхто їм не заважав. Є досвід, є проблеми, які треба вирішувати, сьогодні ми їх будемо обговорювати», – сказав Аліпов.

Олександр Аліпов зазначив, що в першу чергу треба відійти від думки, що держава може щось брати в ОСББ.

«Такої думки навіть бути не може. ОСББ – новий власник, який допоможе державі утримувати і зберігати житлове господарство», – сказав Аліпов. Він зауважив, що законодавчо треба закріпити обов'язки держави виділяти кошти на ОСББ, наприклад, необхідний закон про перший капремонт в будинку після приватизації.

Водночас, він запропонував напрацювати кредитно-фінансові механізми, вигідні для ОСББ для реалізації енергозберігаючих та інших заходів у будинках.

Зі слів Андрія Садового, було б дуже позитивно, якби місто закладала в своєму бюджету на підтримку ОСББ 30% співфінансування, а держава – ще 70%.

«Таким чином бажання людей йти в ОСББ буде ще більшим. Ми готові виділяти щороку до 100 млн, але якщо буде підтримка міністерства – це буде дієво», – сказав Андрій Садовий.

 
Коментарі (0)