ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняМінрегіон вивчає можливість проектування увігнутих бордюрів

Мінрегіон вивчає можливість проектування увігнутих бордюрів

Мінрегіон вивчає необхідність внесення нових змін у ДБН «Вулиці та дороги населених пунктів» щодо можливості проектувати увігнуті бордюри на зупинках громадського транспорту
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вивчає необхідність внесення нових змін у ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» щодо можливості проектувати увігнуті бордюри на зупинках громадського транспорту, зручні для безперешкодного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп до транспортних засобів.
 
Доцільність влаштування таких бордюрів може залежати від ситуації: конкретного маршруту та наявності низькопідлогового громадського транспорту на цьому маршруті.
 
Ці бордюри в Європі називаються «busbord» і представляють собою бетонні профілі із увігнутою частиною, при наїзді на які колеса транспорту не пошкоджуються. Вперше такі бусборди почали використовуватися у 90-х роках у німецькому місті Кассель і вже до 2010 року отримали широке розповсюдження у Німеччині, а згодом і Європі.
 
За словами Парцхаладзе, пропозиція з впровадження в Україні таких засобів сприятиме створенню ефективного безбар’єрного простору на зупинках громадського транспорту і направлена на підвищення якості обслуговування в громадському транспорті та його популяризації на користь розвитку міст.
 
Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».
 
ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.  

 
Коментарі (0)