ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоМінсоцполітики починає шукати порушників законодавства про працю

Мінсоцполітики починає шукати порушників законодавства про працю

Набрав чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм
Зазначеним Законом визначено відповідальність за недопущення інспектора до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні, а також за виявлені під час перевірки факти порушень.
 
За перший місяць 2017 року відповідними службами виявлені факти порушення трудового законодавства роботодавцями у різних областях України. Серед найпоширеніших порушень зафіксованих інспекторами є неналежне оформлення трудових відносин з працівниками, незадовільні умови праці на підприємствах та порушення правил безпеки на виробництві.
 
За оперативною інформацією Державної служби України з питань праці, нещодавно у Київській області було проведено перевірку в одній з організацій, яка займається благоустроєм територій у Київській області. За результатами перевірки було виявлено численні порушення та складено протокол про адміністративне правопорушення відносно керівника підприємства, а відносно організації винесено постанови про накладання штрафу. Матеріали перевірки стосовно посадових осіб цієї організації, в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, направлено до місцевого відділу поліції для вжиття передбачених Законом заходів.

Міністерство наголошує, що недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав робітників, тінізації доходів населення та ухилення від сплати податків. Це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад, та шкодить кожному українцю. Тому Міністерство соціальної політики України спільно з іншими органами державної влади і надалі робитиме все необхідне для забезпечення виконання законодавства про працю усіма сторонами без виключення.

Натомість, роботодавці, які чітко дотримуються законодавства та забезпечують усі законні права працівників, не мають підстав для хвилювання щодо проведення перевірок та розміру штрафних санкцій, адже до відповідальності притягатимуться лише порушники. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
04 Лютого 2017 p. 23:01
Багато осіб непенсійного віку взагалі не мають ні зарплат, ні пенсій ,-- звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ , тобто з ініціативи держави, по незалежним від працівників причинам позбавлені засобів існування, тому вимушені жити на утриманні своїх сімей.---------------------------- --------------------------------------Тобто, людина працювала і платила податки та раптом якісь посадовці вирішили , щоб ця людина не працювала і не платила податки ...