ГоловнаНовини ЖКГБлагоустрійМісцеве самоврядування б'є по модернізації зовнішнього освітлення

Місцеве самоврядування б'є по модернізації зовнішнього освітлення

Органи місцевого самоврядування недостатнього уваги приділяють питанням впровадження енергозберігаючих технологій у сфері зовнішнього освітлення, тому у Мінрегіоні шукають щонайрізноманітніші виходи.

Низьке фінансування енергетичної сфери з місцевих бюджетів фактично унеможливлює проведення заходів з модернізації та переоснащення мереж зовнішнього освітлення. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

За словами Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника, в Україні у сфері зовнішнього освітлення використовується 1,079 млн одиниць енергозберігаючих джерел світла  (56% від загальної кількості).

Найбільша кількість енергоефективних джерел світла від їх загальної кількості використовується в місті Києві (87%), Вінницькій (78%) та Чернівецькій (77%) областях, найменша – в Закарпатській (36%) та  Полтавській (39%) областях.

«Динаміка у впровадженні енергозберігаючих джерел світла є, але, на жаль, відбувається вона недостатньо швидко. Ми рекомендуватимемо органам місцевого самоврядування працювати над активізацією вирішення питання модернізації зовнішнього освітлення», - сказав Геннадій Темник.

Він додав, що кошти, які вивільняються через економію електроенергії шляхом застосування багатотарифних приладів обліку електроенергії та економічних джерел світла можна б було направити на заходи з розвитку,  модернізації електромереж зовнішнього освітлення та технічного переоснащення підприємств, що працюють у цій сфері.

Катерина Ляшевська
 
Коментарі (0)