ГоловнаНовини ЖКГНа Донеччині небезпечний шахтний метан перероблятимуть в електроенергію

На Донеччині небезпечний шахтний метан перероблятимуть в електроенергію

У Красноармійську (Донецька область) на шахті «Покровська» розпочато промислову експлуатацію когенераційної електростанції. Ця установка значно знизить викиди шахтного газу в атмосферу, спрямує його на виробку електроенергії, яка має забезпечити споживачів якісним теплом.Про це ІА «Україна Комунальн

У Красноармійську (Донецька область) на шахті «Покровська» розпочато промислову експлуатацію когенераційної електростанції. Ця установка значно знизить викиди шахтного газу в атмосферу, спрямує його на виробку електроенергії, яка має забезпечити споживачів якісним теплом.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Донецької ОДА.

Установка зведена у межах проекту «Енергетичні блоки на базі газопоршньових когенераційних модулів», який реалізується на шахті «Покровська» з 2008 року.

У рамках проекту споруджена перша черга когенераційної електростанції (КГЕС), яка призначена для утилізації шахтного метану та виробництва електричної та теплової енергії. Перша черга електростанції складається з шести когенераційних модулів з загальною електричною потужністю 18,2 МВт, тепловою потужністю 18 МВт та факельної установки HOFGAS. Основним паливом для станції є шахтний газ від підземної дегазації та газ метан від свердловин, пробурених з поверхні.

В урочистому відкритті об'єкту взяв участь голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.

«Це поліфункціональний, економічно вигідний проект. Завдяки йому ми вирішимо кілька проблем. Найголовніший з «плюсів» - це безпека людей. На першому місці для нас усіх – підвищення безпеки проведення робіт у шахтах області. Завдяки проекту також з'явиться можливість виробляти додаткову електроенергію для населення. Це нові можливості для промисловості регіону і нові, кращі умови життя для жителів Донеччини», - зазначив. А.Шишацький.

Загальна вартість Проекту ПАТ «Ш/У «Покровське» оцінюється в суму більш 240 млн грн. Реалізація Проекту в повному обсязі дозволить вилучати і переробляти близько 53,1 млн м куб. газу метану на рік. При цьому буде істотно знижена потенційна можливість вибухів метану, поліпшено стан техніки безпеки і умов праці гірників, знижена собівартість видобутку вугілля за рахунок забезпечення до 75% потреб шахти та збагачувальної фабрики дешевою власною енергією. Собівартість такої енергії в 7 разів менша за державні тарифи, та 100% теплової енергії з собівартістю в 10 раз нижчою за комунальних тарифів.

 
Коментарі (0)