ГоловнаНовини ЖКГНа експертизу проектів будівництва дають не більше 30 днів

На експертизу проектів будівництва дають не більше 30 днів

Відтепер терміни проведення експертизи проектів будівництва чітко регламентовані, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.Зокрема, строк експертизи не повинен перевищувати 30 календарних днів – у залежності від їх технічної та технологічної складності; 90 календарних днів – для об'єктів, що становлять

Відтепер терміни проведення експертизи проектів будівництва чітко регламентовані, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

Зокрема, строк експертизи не повинен перевищувати 30 календарних днів – у залежності від їх технічної та технологічної складності; 90 календарних днів – для об'єктів, що становлять підвищену ядерну та радіаційну небезпеку і таких, що підлягають оцінці впливу на навколишнє природне середовище; 15 календарних днів – для об'єктів І-ІІІ категорій складності, що споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами; і протягом 15 календарних днів проводиться експертиза кошторисної частини проектної документації об'єктів І-ІІІ категорій складності.

Це передбачає «Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», що його затвердив своєю постановою уряд на засіданні 11 травня. Цей документ Міністерство будівництва та житлово-комунального господарства розробило відповідно до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (частина 2 статті 31) та закону «Про архітектурну діяльність».

Як прокоментував Віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктор Тихонов, Порядок встановлює процедуру затвердження проектів будівництва у залежності від загальної кошторисної вартості об'єкта та проведення експертизи проектів будівництва. За словами урядовця, документ регламентує основні вимоги до порядку подачі проектної документації експертній організації, строки проведення експертизи в залежності від їх архітектурної, технічної та технологічної складності.

«Схвалений документ дасть змогу уніфікувати питання затвердження проектів будівництва та проведення їх експертизи. А головне – сприятиме удосконаленню та скороченню термінів процедури проведення експертизи і залученню інвестицій у будівельну галузь», - зазначив В.Тихонов.

Порядком також встановлюється, що замовник експертизи несе відповідальність згідно з законом за достовірність наданих документів, експерти – за неналежну якість проведення експертизи.

 
Коментарі (0)